Kaski rowerowe - najlepsza ochrona głowy

Wybierając się na wycieczkę rowerową, istotną sprawą jest ochrona głowy. Niezależnie czy jest to dziecko, czy osoba dorosła kaski rowerowe są niezbędnymi akcesoriami, które mogą zapewnić bezpieczeństwo podczas jazdy. Upadki podczas podróży mogą zdarzyć się w każdej chwili, zarówno w trakcie wycieczki miejskiej, jak i wyprawy w dalszą trasę krajoznawczą. Wybierając kask na głowę, warto zwrócić uwagę na jego budowę i dobrać tak, aby nie tylko pasował na czaszkę, ale również spełniał swoją funkcję w zależności od sytuacji i miejsca, do którego się udamy. 

Kask miejski - jaki model sprawdzi się najlepiej?

Kaski miejskie pełnią szczególnie ważną rolę w ochronie głowy podczas upadku. Ze względu na wzmożony ruch miejskich ulic i chodników, do zderzeń może dochodzić dosyć często i ryzyko wystąpienia niebezpieczeństwa jest znacznie wyższe niż na leśnych czy polnych szlakach.

Charakterystyka miejskiego kasku rowerowego polega na zastosowaniu ergonomicznego kształtu oraz lekkich materiałów, które umożliwiają swobodne poruszanie się po ścieżkach rowerowych i ulicach aglomeracji. Ze względu na wykorzystany materiał, cechują się niezwykłą lekkością, co nie umniejsza ich wytrzymałości. Zwiększona ilość otworów wentylacyjnych umożliwia swobodny przepływ powietrza, nie powodując nadmiernego pocenia skóry głowy, dodatkowo wyposażone mogą być w siatkę, uniemożliwiającą przedostanie się owadów wewnątrz ochraniacza na głowę. Szeroki wybór oraz nowoczesny design pozwoli wybrać kask rowerowy damski, męski oraz dla dzieci zgodnie z preferencjami i upodobaniami użytkownika.

Idealny kask rowerowy dla sportowców

Sportowe kaski rowerowe to szeroka kategoria umożliwiająca dobór odpowiedniego ochraniacza na głowę dla rowerzystów górskich, terenowych oraz tych, którzy wybrali kolarstwo szosowe. Niewielka waga i brak wyposażenia w daszek ochronny wzmaga ergonomię kasku tak, aby opór powietrza był, jak najmniejszy, co ułatwia znacznie jazdę wśród zróżnicowanych terenów. Dopasowane do kształtu głowy i wyposażone w regulowany pasek umożliwiają zmianę ustawień jedną ręką bez konieczności zsiadania z roweru.

Kaski turystyczne, można znaleźć w wersji z daszkiem, który chroni dodatkowo przed promieniami słonecznymi oraz deszczem. W łatwy sposób można go zdemontować, dopasowując kas do aktualnych potrzeb użytkowania.

Modele przeznaczone na wyprawy górskie mają wzmocnioną tylną część kasku, wzmagając ochronę część potylicznej głowy, gdzie ryzyko urazów głowy niesie za sobą bolesne konsekwencje. Ochraniacze na głowę mają również otwory wentylacyjne zwiększające komfort użytkowania poprzez odpowiednią cyrkulację powietrza.

Kask na rower, gwarantowana ochrona głowy

Jedną z istotnych rzeczy, na jaką należy zwrócić uwagę podczas doboru odpowiednio kasku, jest dokładne zmierzenie obwodu głowy, tak aby zakupiony kas nie był za luźny oraz za ciasny, ponieważ niedopasowany do głowy nie będzie należycie chronił czaszki przed urazami. Decydując się na tworzywo, z jakiego jest wykonany, warto wybrać taki, który jest najwytrzymalszy. Z aktualnej oferty dostępnej na rynku zwrócić uwagę należy na kaski wykonane z policarbonu, które są odporne na zarysowania oraz warunki atmosferyczne. Podczas zakupu można zwrócić uwagę na testy kasków rowerowych, które pokazują, jak ochraniacz reaguje podczas upadku i dobrać taki, który spełnia nasze oczekiwania i będzie mógł służyć przez wiele lat.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl