Token Ninja, lekarstwo bez recepty.

Dyskusje na temat łożysk w suportach typu press fit wciąż nie gasną. Nasze redakcyjne maszyny jak sie domyślacie również kręcą kilometry w tym standardzie. Zniechęceni licznymi wymianami łożysk po kłopotach związanych ze szczelnością, oraz trwałością osadzenia w mufie suportu postanowiliśmy sprawdzić w końcu ten kierunek. Temat wart zainteresowania nawet z tego względu, że koszty dotychczasowych wymian łożysk wielokrotnie juz przerosły cenę opisywanego przez nas zestawu Ninja wraz z kluczem montażowym dedykowanych do ramy Trek Emonda. 

Marka Token na dobre już zadomowiła się na naszym rynku i z chęcią wracamy do rozmów z dystrybutorem na temat rozwiązań i produktów jakie oferuje ten producent. Po kilku pytaniach otrzymaliśmy namiary na konkretny produkt dedykowany dokładnie do naszej ramy. Wrodzona niechęć do ciągłych wizyt w serwisach i czyta kolarska ciekawość  popchnęły nas również do kupienia klucza, bez którego montaż zestawu jest praktycznie niemożliwy bez uszkodzenia korpusu.

Sam etap montażu rozpoczyna się od wyjęcia starych łożysk i tulei wewnętrznej, dokładnego oczyszczenia gniazda mufy suportu i wciśnięcia  lewej części korpusu gwintowanego po uprzednim posmarowaniu miejsca styku z ramą smarem teflonowym. Należy zwrócić uwagę na prawidłowość stron montażu misek, w czym pomaga instrukcja i opis montażu które znajdzie każdy klient w opakowaniu zbiorczym. Po skręceniu obu stron pozostaje jedynie ponowny montaż ramion korby ze zwróceniem uwagi na luz boczny suportu. Za zniwelowanie luzu bocznego odpowiadaja podkładki o różnych grubościach, które dystansują korby od samych łożysk.

Kultura pracy i opory toczenia bezpośrednio po montażu, jak i po przejechaniu kilkuset kilometrów stoją na bardzo wysokim poziomie. Czekamy jednak jeszcze na przypadkową ulewę, by sprawdzić skuteczność uszczelnienia łożysk. Wymiana samych łożysk jak poinformował dystrybutor jest banalnie prosta, co jest również istotne podczas kontrolnych wymian smarów przy podejrzeniu rozszczelnienia. I co najbardziej cieszy...zniknęły luzy suportu, a podczas zaciągów na ściankach jest cicho.

Po szczegółowe informacje i specyfikacje przy wyborze pakietu Ninja odsyłamy do samego dystrybutora z Krakowa : https://sklep.token-polska.pl/jaki-wklad-suportu-wciskanego-typu-pressfit-ver-20-n-110.html

Gama ram i producentów, do których znajdziecie tam zamiennik samych łożysk jest na prawdę ogromna.


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

GalerieWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl