Giro Helios czyli nowy kask dedykowany do gravelu

Giro zaprezentował nowy kask Helios Spherical, przeznaczony dla rowerzystów szosowych i szutrowych, którzy poszukują najnowocześniejszej ochrony mózgu połączonej z wyjątkowym komfortem w kompaktowej, lekkiej, wentylowanej i stylowej konstrukcji. Kask Helios Spherical charakteryzuje się rewolucyjnym podejściem Giro do zintegrowanego zarządzania energią uderzenia obrotowego, technologią kulistą, która wykorzystuje unikalną konstrukcję typu „kulka i nasadka”. Konstrukcja ta powstała przy współpracy z wiodącym producentem systemów ochrony mózgu, marką MIPS. Cena detaliczna kasku Helios wynosi 249 euro.

„W ostatnich latach kaski ewoluowały, a rowerzyści coraz częściej wybierają kaski z dodatkowymi technologiami ochrony mózgu” - powiedział Eric Richter, dyrektor marki Giro. „Dokonując wyboru kasku, kolarze czasem idą na kompromis, lecz nie w kwestii bezpieczeństwa, ponieważ w tym przypadku uzyskują dodatkową ochronę w zakresie bezpieczeństwa. Nie idą także na kompromis w zakresie dopasowania, komfortu, lekkości lub wydajności chłodzenia, do których są przyzwyczajeni. Dlatego technologia sferyczna jest wyjątkowa - pozwala nam tworzyć kaski wykorzystujące najnowocześniejsze technologie ochrony mózgu i to bez żadnych kompromisów ”.

Konstrukcja Spherical Technology wykorzystuje system MIPS Brain Protection, ale eliminuje zwykłą warstwę plastiku po wewnętrznej stronie kasku, a także kompromisy w komforcie i wentylacji. Dzięki zastosowaniu urządzenia obrotowego MIPS i elastomerowych kotew pomiędzy dwiema wyściółkami z pianki Nanobead EPS, wnętrze kasku może być dynamicznie wentylowane, aby poprawić przepływ powietrza i moc chłodzenia oraz jest wolne od plastiku mogącego utrudniać wentylację i odprowadzanie potu lub powodować ucisk lub szarpanie, które ciągną włosy. A ponieważ technologia Spherical wykorzystuje dwie oddzielne powłoki piankowe, gęstość każdej warstwy można zoptymalizować, aby sprostać różnym właściwościom pochłaniania uderzeń (przy dużej oraz niskiej prędkości). System został opracowany w laboratorium DOME w siedzibie Giro Scotts Valley we współpracy z marką MIPS, a oprócz tego, że jest dostępny w hełmach spełniających standardy testowe CPSC, CE i AUS / NZ, hełmy wyposażone w tę technologię również otrzymują 5 gwiazdek od Virginia Tech.

Oprócz zaawansowanej ochrony mózgu, Helios Spherical oferuje wiele nowatorskich funkcji Giro w bardzo kompaktowej i przewiewnej konstrukcji. Wydajność chłodzenia pochodzi z 15 otworów wentylacyjnych połączonych z wewnętrznymi kanałami Wind Tunnel, aby zmaksymalizować przepływ powietrza przez kask, a wewnętrzna wyściółka z antybakteryjnej pianki Ionic + pomaga kontrolować pot, jednocześnie zwalczając bakterie wywołujące brzydki zapach. Zewnętrzna powłoka kasku jest wykonana w procesie InMold, który trwale łączy poliwęglan z wyściółkami z pianki EPS i owija się wokół wewnętrznych krawędzi kasku, zwiększając trwałość. Dopasowanie do głowy zostało zwiększone przez zastosowanie systemu dopasowania Roc Loc 5 Air, który umożliwia niezależną regulację napięcia i wysokości kasku w celu optymalizacji komfortu i pozycji w kilka sekund.

Kask dostępny będzie w pięciu opcjach kolorystycznych:

  • czarnym matowym
  • biało/srebrnym
  • czarno matowym/czerwonym
  • ciepłym matowym
  • czarno matowym/żółtym

GŁÓWNE CECHY :
● Technologia Spherical

● System ochrony mózgu MIPS

● Skorupa In-Mold z pełnym pokryciem dolnej części kasku 

● Pianka nanocząsteczkowa EPS, Progressive Layering 

● Antybakteryjna wyściółka Ionic +

● Naklejki odblaskowe 

● System podtrzymujący potylicę Roc Loc 5 Air 

● 15 otworów wentylacyjnych z technologią Wind Tunnel TAILLES SUPER FIT

● Dostępne rozmiary: S (51–55cm) M (55–59cm) L (59–63cm)

Dystrybutorem marki Giro w Polsce jest marka AMP ( https://amppolska.pl ).


o autorze

Szymon Barczyk

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl