Prezentacja kasków Bell i Giro

Lato zawitało w naszym kraju na dobre, dając rowerzystom możliwość rozkoszowania się jazdą w najlepsze. Ci, którzy planują zakup nowego sprzętu chroniącego ich głowy, mogą zajrzeć na stronę internetową i zapoznać się z nową ofertą firm Bell i Giro. Wszystkie ich produkty są warte uwagi.

Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre. Kolorystyka sprawia, że można się poczuć jakby patrzyło się na energetyczny owocowy koktajl.

Od razu możemy powiedzieć, że wykonanie jest na najwyższym poziomie. Do tego przyzwyczajano nas od lat, ale musimy to powiedzieć, gdyż naprawdę robi ono wrażenie. O bezpieczeństwo także możemy być spokojni - obie firmy mają wieloletnie doświadczenie w dziedzinie konstruowania „nakryć głowy”. Niektóre z prezentowanych modeli wyposażone są w system MIPS. Co to takiego? Już wyjaśniamy.

Jest to system oddzielający kask od wewnętrznej wyściółki specjalną dodatkową warstwą, umieszczoną na elastycznych zaczepach. Wygląda to jak dodatkowa cienka i dość miękka warstwa sztucznego tworzywa w środku kasku, która lekko się „ślizga”. To właśnie do niej przyczepione są gąbki wewnętrzne.

System ten absorbuje siłę uderzenia, chroniąc mózg rowerzysty podczas upadku. Jest on zaprojektowany w taki sposób, aby zapewniać ochronę nie tylko przed uderzeniami pionowymi, ale też skośnymi, a te są podobno najgroźniejsze dla głowy, nawet podczas jazdy w kasku. W ciągu kilku milisekund podczas uderzenia, powłoka MIPS przesuwa się o kilka milimetrów.

System wygląda całkiem niepozornie, ale nie dajcie się zwieść jego wyglądowi. To dzięki niemu podczas gleby kask przesunie się minimalnie na głowie przyjmując całe uderzenie, mózg pozostanie nienaruszony.

Bell


Formula to kask szosowy z mikroskorupą FusionTM, wyposażony w technologię In-Mold. Jest to proces spajania mikroskorupy kasku z warstwą styropianu w celu stworzenia solidnego, trwałego kasku. Styropian jest wtryskiwany do cienkiej warstwy mikroskorupy, gdy ta znajduje się w formie. Cała konstrukcja nie jest więc tworzona osobno i później zespajana ze sobą.

Kolejny system to Float Fit™: płynna regulacja jedną ręką obwodu oraz wysokości na 4 poziomach zapewniająca trwałą, dokładną stabilność i wygodę.

No-Twist Tri-Glides™ to z kolei regulowane, płaskie paski, utrzymujące kask stabilnie na głowie.

Overbrow Ventilation™ to system kanałów pobierających chłodne powietrze z przodu i przesuwające je przez matrycę kanału powietrznego, tak aby zmniejszyć ryzyko przegrzania.

Traverse - uniwersalny kask Bell'a wykonany w technologi In-Mold z poliwęglanową skorupą. System ErgoDial oferuje skuteczną prostą regulację w celu precyzyjnego dopasowania kasku do głowy. Regulowany daszek, w razie potrzeby można odpiąć. Z przodu znajduje się zabezpieczająca siateczka. Duże otwory, gwarantują dobre chłodzenie i wymianę powietrza wewnątrz kasku.

4Forty – świetny kask dla fanów enduro, którzy nie przepadają za kaskami ze szczęką. Jego test ukaże się już niebawem, a tymczasem wymienimy tylko cechy produktu, o których już pisaliśmy wcześniej: system dopasowania Float Fit™, system pasków No-Twist Tri-Glides™, system Overbrow Ventilation™, regulowany daszek Goggleguide™, mikroskorupa FusionTM In-Mold, wyściółka Sweat Guide™, liczba otworów wentylacyjnych - 15, waga: 294 g ( rozmiar M - 55-59 cm ).

Falcon - jest znakomitym i wszechstronnym kaskiem. Ulepszone zarządzanie energią i ochrona zintegrowanego MIPS są powiązane z systemem retencji Float Fit z regulacją wysokości i szerokości i wykończone niezwykle wygodną wyściółką. Wygodny, elegancki i wyrafinowany - gotowy do podjęcia długiej wyprawy.

Drifter - smukły kształt przykuwa uwagę, ale najważniejszą cechą Driftera to niesamowita wszechstronność. Zdejmowany daszek i opcja MIPS sprawiają, że Drifter doskonale nadaje się na całodniową przejażdżkę.

Draft – to uniwersalny kask rowerowy do codziennej jazdy i na rekreacyjne wycieczki. Idealne dopasowanie, dobra wentylacja, a przede wszystkim stosunek jakości do ceny, który ciężko pobić.

Giro

Savant - GIRO Savant - to kask dla rowerzystów, którzy lubią pokonywać kilometry z wysoką prędkością. Smukła konstrukcja kasku wyposażonego w 25 otworów wentylacyjnych Wind Tunnel łączy doskonałą wentylację z wygodą regulowanego systemu mocowania i stabilizacji Roc Loc®5, który jest lżejszy aż o 40% od swojego poprzednika. Do tego dochodzi niska waga i trwałość konstrukcji In Mold. Technologia MIPS dodatkowo chroni Twoją głowę podczas uderzeń skośnych. Waga: 262 g.

Aeon - Aeon™ to znak nowej ery w projektowaniu kasków. Giro zoptymalizowało konstrukcję każdego elementu oraz kształt kasku, zmniejszając jego całkowitą masę o 28%. Ukształtowano również ogromne otwory wentylacyjne z wewnętrznymi kanałami, które zapewniają najlepsze chłodzenie w swojej klasie, a także zintegrowano funkcje regulowania nie zapominając o wygodzie.

Montaro - posiada dłuższą cześć tylną niż zwykły kask XC dzięki czemu oferuje jeszcze większe bezpieczeństwo. 16 otworów wentylacyjnych zapewni cyrkulację powietrza wokół głowy. Montaro wyposażono w system dopasowania obwodu głowy Roc Loc® Air. Dodatkowo odchylany daszek sprawia, że kask jest w pełni kompatybilny z goglami. Fani enduro będą zadowoleni.

Synthe jest szczytowym osiągnięciem w projektowaniu kasków drogowych, łącząc wydajność z aerodynamicznym profilem i lekkością w powiązaniu z dużą mocą chłodzenia, aby zwiększyć komfort jazdy i efektywność podczas wyścigów. Kompaktowa forma przesuwa się w powietrzu z łatwością pod wieloma kątami odchylenia i nachylenia oraz oferuje większą moc chłodzenia niż Aeon. Najważniejsze cechy to system Roc Loc Air z 2-way tuning i Aero Mesh Panels z dedykowanym portem do bezpiecznego dokowania okularów przeciwsłonecznych podczas jazd.

Dystrybucja: amppolska


o autorze

Przemek

Były amatorski w-ce mistrz Polski w XC, zawodnik DH a przede wszystkim pasjonat kolarstwa górskiego. Dawnej także dziennikarz motoryzacyjny. Obecnie szczęśliwy mąż i ojciec.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl