Najważniejszy wyścig ​Sir Chrisa Hoy - wygrać z rakiem

Sześciokrotny mistrz olimpijski mówi, że początkowo miał nadzieję na zachowanie wiadomości w tajemnicy, ale jego "ręka została zmuszona".

Sir Chris Hoy ogłosił, że jest obecnie w trakcie leczenia raka. 

Sześciokrotny mistrz olimpijski ujawnił swoją diagnozę na Instagramie i powiedział, że początkowo miał nadzieję zachować wiadomość o swojej chorobie w tajemnicy, ale jego "ręka została zmuszona" do podzielenia się tą wiadomością. W oświadczeniu Hoy potwierdził, że jest obecnie poddawany chemioterapii, ale powiedział, że obecnie czuje się dobrze. Szkot nie ujawnił dalszych szczegółów swojej choroby i wyjaśnił, że zamierza zachować tę sprawę w tajemnicy.

"Mam trochę wiadomości. W zeszłym roku zdiagnozowano u mnie raka, co było dla mnie ogromnym szokiem, ponieważ do tego momentu nie miałem żadnych objawów. Obecnie jestem poddawany leczeniu, w tym chemioterapii, która na szczęście przebiega naprawdę dobrze". Chciałbym wyrazić moją szczerą wdzięczność wszystkim specjalistom medycznym za ich niesamowitą pomoc i opiekę. specjalistom medycznym za ich niesamowitą pomoc i opiekę. 

"Ze względu na moją młodą rodzinę miałem nadzieję zachować te informacje w tajemnicy, ale niestety zostaliśmy do tego zmuszeni. Chociaż jestem wdzięczny za wszelkie wsparcie, chciałbym poradzić sobie z tym prywatnie. Moje serce kieruje się do wielu innych osób, które również przechodzą teraz przez podobne wyzwania. Jestem optymistą, pozytywnie nastawionym i otoczonym miłością, za co jestem naprawdę wdzięczny. Jak można sobie wyobrazić, ostatnie miesiące były niezwykle trudne. Jednak obecnie czuję się dobrze - nadal pracuję, jeżdżę na rowerze i prowadzę normalne życie.

"Przed nami ekscytujący rok pracy, nie tylko ze względu na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w lipcu. Nie mogę się doczekać, aby wziąć w tym udział, dobrze się bawić i dzielić się tym z wami wszystkimi". 

47-latek jest drugim najbardziej utytułowanym kolarzem olimpijskim wszechczasów. Oprócz sześciu złotych medali ma na swoim koncie także jeden srebrny. Hoy zdobył trzy złote medale na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, a następnie dwa kolejne na rodzimej ziemi podczas igrzysk w Londynie w 2012 roku. W 2014 roku otrzymał nagrodę za całokształt osiągnięć podczas ceremonii wręczenia nagród BBC Sports Personality of the Year. 

Hoy niedawno powiedział, że przechowuje swój medalowy dorobek w skarpetce. 

"Zwykle nie trzymam ich w domu, ponieważ są one jedyną rzeczą, której w przypadku włamania, pożaru lub czegoś innego nie można zastąpić. To tylko kawałek metalu i trochę wstążki, ale to właśnie reprezentuje. Są w skarpecie. Każdy wkłada je do skarpety, ponieważ jeśli masz więcej niż jedną, zaczynają się o siebie obijać i stają się wyszczerbione. Jeśli wygrasz więcej niż jeden medal na jednych igrzyskach, to przez następny miesiąc wszędzie zabierasz ze sobą swoje medale. Albo robią hałas, albo się wyszczerbiają. Po prostu wkładasz je do skarpetek i wrzucasz do torby. To bardzo nieeleganckie."

o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl