​Pinarello robi historyczny krok w UCI Wowen's Worldtour

Kultowy włoski producent łączy siły z Roland Cycling Team

Pinarello potwierdziło, że po raz pierwszy wkroczy do kobiecego WorldTour UCI w 2024 roku, współpracując z Roland Cycling Team. Kultowy włoski producent od ponad dekady z dumą dostarcza rowery kobiecej drużynie kontynentalnej UCI Top Girls Fassa Bortolo i nadal będzie to robić, ale w tym sezonie wkracza na najwyższy poziom kobiecego kolarstwa, współpracując również z Roland Cycling Team.

Roland Cycling Team będzie jeździć na flagowych rowerach szosowych Pinarello Dogma F przez cały sezon 2024 i rywalizować w imprezach najwyższej rangi, takich jak Giro d'Italia Women, La Vuelta Femenina i Tour de France Femmes.

Zarejestrowana w Szwajcarii drużyna została założona w 2018 roku i w zeszłym sezonie weszła do UCI Women's WorldTour jako Israel Premier Tech Roland, odnosząc 10 zwycięstw i 11 kolejnych miejsc na podium. Gwiazdami Roland Cycling Team na 2024 rok są mistrzyni Azji Thi That Nguyenand i aktualna mistrzyni olimpijska w wyścigu szosowym Anna Kiesenhofer. 

Fausto Pinarello powiedział: "To dla nas wielka chwila, że debiutujemy w UCI Women's WorldTour, a także historyczny kamień milowy. Cieszymy się, że będziemy wspierać Roland Cycling Team przez cały 2024 rok, ponieważ ich pasja do wyścigów i ciągłe dążenie do doskonałości pasują do nas i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć ich w akcji na naszych rowerach w największych wyścigach tego sportu".

Dyrektor generalny Roland Cycling Team Ruben Contreras powiedział: "Jesteśmy w stanie rywalizować w UCI Women's WorldTour dzięki naszym zmotywowanym kolarkom, profesjonalnemu personelowi i niesamowitym sponsorom, którzy wsparli kobiece kolarstwo. Cieszymy się, że będziemy współpracować z Pinarello w 2024 roku i jest to dla mnie spełnienie marzeń, ponieważ moim zdaniem jest to najlepszy producent rowerów na świecie".

Roland Cycling Team zadebiutuje w UCI Women's WorldTour podczas UAE Tour Women w tym tygodniu między 8 a 11 lutego.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl