IGS 630S. Nowy flagowiec z IGP SPORT

Zeszłoroczny premierowy komputer iGS 630 stosunkowo szybko doczekał się swojego następcy w tej samej obudowie. IGP Sport wprowadza na rynek odświeżoną i o wiele bardziej rozbudowaną wersję swojego topowego licznika. Sugestie użytkowników inzynierowie z Chiin najwyraźnej wzięli sobie do serca i odpalili w liczniku kilka funkcji, które podnoszą poziom użytkowania na wyższy level i usprawniają podróżowanie z nawigacją.

Obudowa kóra w wymiarach 92x52x16.5mm pozostaje identyczna, mieści wewnątrz nieco cięższy o 10 g mózg. Obiecany czas pracy baterii zdecydowanie się wydłuża z 35 na 48 godzin. Egzemplarz testowy w naszej redakcji połączony za pomocą GPS w trybie ciągłym ( bez autopazy i przejścia w tryb czuwania) w dość niskiej temperaturze i kilku trackach przejazdu dotrwał do 38 godzin pracy, przy czym ostatnie godziny przy uruchomionym trybie oszczędzania baterii, o co zlicznik grzecznie prosił poniżej pewnego poziomu naładowania.

Zwiększa się również zdecydowanie pojemność pamięci wewnętrznej z 8G do 16G, 

Miłośnicy jazdy po wyznaczonych trasach będą również bardzo zadowoleni, bowiem poszerza sie system GPS do FULL GNSS + Dual-band(L1+L5). Jakby tego było mało, pojawiają się dodatkowe opcje pracy nawigacji w trakcie jazdy. Będzie możliwość przerysowania na nowo trasy najkrótszą drogą do punktu startowego danego treningu, jak i do zapisanych wczesniej punktów ( również podczas jazdy) oraz do "bazy" lub domu, który ustawiany jest na stałe w pamięci nawigacji. Każda z tych funkcji działa poprawnie, co również udało nam się sprawdzić podczas jazd testowych

W aspekcjie sportowym bardzo ucieszyła nas informacja o pojawieniu się wsparcia przy jazdach na segmentach. Intuicja podpowiada nam oczywiście serwis Strava, jednak na ten moment nie znamy planowanego uruchomienia tej funcji. 

Tradycyjny live track jako jedna z ciekawostek dodatkowych w tym liczniku po pierwszym zerwaniu transmisji, w kolejnych sesjach działała już poprawnie, co dzielnie obserwowała żona w domu gotując obiad :)

Poprawiono również funkcję ładowania baterii licznika i skrócono czas pracy ładowarki w stosunku do poprzednika.

Wszystkie pozostałe funkcje z licznika IGS 630 pracują również w odnowionej wersji IGP 630S

W sprzedaży licznik pojawił się już w sprzedaży w cenie około 1250 zł

https://sklep.trezado.pl/product-pol-18094-IGP-Licznik-GPS-IGS630S-z-uchwytem-M80.html


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl