HR 40 z iGPSPORT

HR 40 to kolejny produkt marki iGPSPORT który męczyliśmy solidnie przez cały okres zimowy. Nie miał lekko zarówno podczas jazdy na zewnątrz, jak i wielu godzin monitorowania intensywnych treningów na trenażerze smart. Sam czujnik i pasek to bardzo proste zewnętrzne konstrukcje co w tym przypadku jest zaletą, nie wadą.

Konstrukcja

Urządzenie kryjące wewnątrz dwuzakresowy czujnik o wysokiej czułości jest określane klasą odporności na wilgoć IPX7, co odpowiada maksymalnemu zanurzeniu na głębokość 1 metra na czas do 30 minut. Bez wysiłku zatem znosiło obfitą wilgoć wytwarzaną podczas treningu pod dachem i śmiało można ryzykować polewanie się z nim  w upalny dzień wodą z bidonu ( na co niecierpliwie juz czekamy). Uszczelnienie solidną jak na tak  małe urzadzenie gumką wokół klapki baterii pozwala mieć nadzieję na długi czas użytkowania, nasza dwukrotna wymiana baterii nie pozwoliła ocenić wytrzymałości na otwieranie i zamykanie. Sama wymiana sprowadza się do odkręcenia okrągłej pokrywy za pomocą monety, lub łyżeczki  montażu baterii i ponownym przykręceniu do uszczelnienia. Dwubiegunowe złącze z paskiem wyraźnie oznaczone biegunami + - nie pozwala na pomyłkę podczas montażu, 

Producent podaje wagę całego zestawu zamykającą się w 47 g, my położyliśmy całość na wagę po zakończonym treningu, co nieco zmieniło dane . Wciąż mamy nadzieję że producenci pójdą tropem projektantów odzieży, gdzie trend nawet oddychających mocno szelek w spodenkach staje sie powoli normą. Niemniej jednak sam pasek, bardzo elastyczny, z łatwym i szybkim systemem regulacji obwodu przylega do klatki piersiowej szczelnie, nie zssuwa sie podczas jazdy i pracuje lekko podczas rozciągania wraz z oddechem nie utrudniając tym samym pracy organizmu. Długość paska określona jest w przedziale 65- 95 cm plus spora rozciagliwość materiału.

Dane techniczne

HR40 przesyła dane z czujnika do odbiornika za pomocą Bluetooth 4.0 i ANT + / 2.4G. Podczas okresu testowego nie było w tym zakresie żadnych problemów z łacznością, czy przerw, zarówno podczas jazdy na platformie Zwift (Apple TV i aplikacja  na Android oraz iOS, jak i wspólpracy z licznikiem (również konkurencyjnych marek).

Bateria mimo zapewnień producenta o długości pracy (340 h ) została wymieniona po około 200 godzinach treningów, co i tak pozwala na kilka miesięcy ciagłego uyżtkowania bez konieczności wymiany.

Podsumowując, możemy śmiało polecić zakup HR 40 osobom które szukają produktu nieco tańszego, jednak w bardzo dobrej relacji ceny do jakości i trwałości. Czujnik spełnia swoje zadania niemal wzorowo i nie przysparza kłopotów w użytkowaniu, nawet bardzo intensywnym.

W opakowaniu dostarczonym przez dystrybutora marki ( Trezado ) znajdowały się: czujnik, pas piersiowy, bateria 2032, oraz instrukcja obsługi, gdzie w momencie dostarczenia nam produktu brakowało niestety jeszcze języka polskiego.

Co ciekawe, w ofercie dystrybutora znajdują sie również czujniki naramienne HR 60, które zyskują coraz szersze rzesze fanów.

Dystrybutor w Polsce : www.trezado.pl

Cena detaliczna w przedziale 159-179 zł

Producent: https://igpsport.com/pl


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl