​LOTTO Poland Bike Marathon w Nowym Dworze Mazowieckim

Twierdza Modlin zdobyta na rowerach górskich! Blisko 500 miłośników dwóch kółek wzięło udział w wyścigach LOTTO Poland Bike Marathon w Nowym Dworze Mazowieckim, organizowanych przez Grzegorza Wajsa. Potężny peleton! Kolarskie miasteczko ze startem i metą znajdowało się w Twierdzy Modlin, a Nowy Dwór Mazowiecki na mapie Poland Bike znalazł się już piętnasty raz w historii. Kultowe miejsce!

- To teren, który co roku przyciąga amatorów MTB - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Za każdym razem szukamy tu nowych rozwiązań. Tym razem naszą bazę w legendarnej fortecy zbudowaliśmy wzdłuż słynnego „koszarowca”, czyli dawnych koszarów wojskowych.

Na dystansie MAX (45 km) nie było mocnych na Kamila Kuszmidra (KK Załuski Team), za nim finiszowali Adam Andrzejczuk (iFon KolarzKlub MTB) i Ernest Kurowski (Józefów). Wśród kobiet wygrała Krystyna Żyżyńska-Galeńska, przed Magdaleną Kosko (obie z Damovo Bike Team) i Katarzyną Paszczyk (PT Mazury Team Ełk).

Trasę MINI (26 km) najszybciej pokonali Filip Surdyk i Jakub Brutkowski (obaj z Warszawskiego Klubu Kolarskiego), a na trzeciej pozycji zameldował się Dawid Bojarczak (Beko Team). W gronie kobiet triumfowała Urszula Lewandowska (Damovo Bike Team), przed Malwiną Krzyczkowską (KS Luboń Skomielna Biała) i Alicją Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (9,5 km). Zwyciężył Hieronim Kwartnik (UKK Huragan Wołomin), przed Dawidem Kaszewskim (Warszawski Klub Kolarski) i Fabianem Kocem (Kamyk Radzymin MTB Team), a w rywalizacji dziewcząt najlepsza była Zuzanna Błazucka (CNC Warszawa Blaze Technology), przed Sandrą Nygą (Serock) i Patrycją Koc (Kamyk Radzymin MTB Team).

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM wygrał Damovo Bike Team, przed 3S Ciechanów Bike Team i Marceli-Rower.Biz, natomiast w punktacji MINI TEAM triumfował Warszawski Klub Kolarski, przed Kamyk Radzymin MTB Team i Rafbike Cycling Team. W młodzieżowej klasyfikacji FAN TEAM zwyciężył UKS Kolarz Nadarzyn, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i CSS Kurpie, a w punktacji rodzinnej wygrali Surdykowie, przed Kołaczami i Mucharskimi.

W Twierdzy Modlin szczególnie uhonorowany został twórca Poland Bike Grzegorz Wajs. Organizator LOTTO Poland Bike Marathon otrzymał medal „Pro Masovia”, najwyższe odznaczenie Mazowsza, przyznawane przez Marszałka Województwa Mazowieckiego.

- To wyróżnienie dla mnie jest olbrzymim zaszczytem – podkreślił Grzegorz Wajs. - To jednocześnie nagroda dla całej ekipy Poland Bike, z którą od 15 lat z dużą starannością i zaangażowaniem organizujemy imprezy rowerowe, przede wszystkim na Mazowszu.

LOTTO Poland Bike Marathon w Nowym Dworze Mazowieckim został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim, Nowodworskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Twierdzą Modlin, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Lasami Państwowymi. Patronat honorowy sprawowali Burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy były Miasto Nowy Dwór Mazowiecki i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon 2023 pozostaje na Mazowszu i szykuje się na finisz sezonu. W niedzielę 15 października w warszawskim Wawrze odbędzie się 15. finałowy etap cyklu LOTTO Poland Bike Marathon 2023. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl