​8 października. LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Twierdzy Modlin

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon wraca do legendarnej Twierdzy Modlin. W niedzielę 8 października 2023 cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, już piętnasty raz z rzędu zawita do Nowego Dworu Mazowieckiego. Kolarskie Miasteczko, Biuro Zawodów oraz start i meta wyścigów w Twierdzy Modlin znajdą się przy słynnym „koszarowcu”, czyli dawnych koszarach wojskowych. To reprezentacyjne i niezwykle atrakcyjne miejsce na terenie historycznej fortecy, najdłuższy w Europie budynek liczący 2250 metrów długości. Te mury robią niesamowite wrażenie!

- Nowy Dwór Mazowiecki z Twierdzą Modlin, jako jedna z nielicznych miejscowości, są na mapie Poland Bike od samego początku - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - To teren znany i lubiany przez kolarzy. Co roku przyciąga amatorów MTB, tak będzie i teraz, spodziewamy się potężnego peletonu, zapraszam do Twierdzy Modlin!

Na nowodworskiej trasie LOTTO Poland Bike Marathon do pokonania będzie wymagający podjazd zwany przez kolarzy "WajsGórą", a także m.in. malownicze wąwozy w pobliżu Zakroczymia. Dużą atrakcją będą też przejazdy przy historycznych fortyfikacjach Twierdzy Modlin.

Rywalizacja odbędzie się na dystansach: MAX (46 km), MINI (29 km) oraz FAN (8,5 km – dla uczniów szkół podstawowych). Swoje wyścigi Mini Cross będą miały też przedszkolaki. 

BIURO ZAWODÓW

Kolarskie Miasteczko (Nowy Dwór Mazowiecki - Twierdza Modlin, ul. Przewodników) – 7 października (sobota) godz. 14.00-17.30 i 8 października (niedziela) od godz. 8.30

PROGRAM ZAWODÓW

godz. 10.00 - start wyścigów Mini Cross, sektory z podziałem na roczniki: I (2019-2021) oraz II (2017-2018)

godz. 10.30 - dekoracja Mini Cross 

godz. 11.15 - start dystansu FAN, sektory z podziałem na roczniki: I (2009-2010), II (2011-2012), III (2013-2014) oraz IV (2015-2016)

godz. 12.00 - dekoracja dystansu FAN

godz. 12.30 - start dystansów MINI i MAX, sektory (I-X)

godz. 14.45 - dekoracja dystansu MINI

godz. 15.15 - dekoracja dystansu MAX

LOTTO Poland Bike Marathon w Nowym Dworze Mazowieckim jest organizowany przy współpracy z Urzędem Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim, Nowodworskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Twierdzą Modlin, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Lasami Państwowymi. Patronat honorowy sprawują Burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy są Miasto Nowy Dwór Mazowiecki i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl