​Wyścig o Jelenie Rogi w Rynie - kolejny etap Milko Mazury MTB

W ostatnią niedzielę wakacji zapraszamy do Rynu na kolejny etap cyklu Milko Mazury MTB. Świetna trasa z niesamowicie widowiskową końcówką to główne atuty tego wyścigu. Ryn to malownicze miasteczko położone pomiędzy Krainą Wielkich Jezior Mazurskich a pagórkowatymi wzgórzami nad jeziorami Ołów i Orło. Te w większości zalesione tereny skrywają strome podjazdy i szybkie zjazdy. Trasa wyścigu poprowadzona jest po najciekawszych ścieżkach rowerowych w okolicy miasta.

Do wyboru dystanse PRO i ostatni w tym sezonie GRAVEL RACE  76,8 km (3 rundy po 25,6 km), EXPERT i ELECTOFUN E-BIKE RACE - 51,2 km (2 rundy po 25,6 km), HOBBY - 25,6 km (245 metrów przewyższenia) oraz FUN - 13,5 km, który jest propozycją dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kolarstwem górskim i odwiedzających Ryn turystów. 

Biuro zawodów, miasteczko oraz start / meta zlokalizowane zostaną przy Plaży miejskiej na ul. Wallenroda 10. 

Bezpłatne wyścigi dla dzieci

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych rowerzystach, którzy będą mogli wziąć udział w dwóch bezpłatnych wyścigach Łaciate Junior Race -  Liga Szkółek Kolarskich oraz Łaciate Junior Strider Cup Mazury MTB. Wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych. Udział w obu wyścigach jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza zgłoszeń w formie elektronicznej na stronie organizatora.

Wyścigi Łaciate Junior Race -  Liga Szkółek Kolarskich  będą dobrą okazją do rywalizacji z najlepszymi młodymi kolarzami z regionu na specjalnie przygotowanych trasach.

Na adeptów szkółek kolarskich czeka:

Łaciate Junior Race 1 -  Skrzaty -  1 runda  1,2 km 
Łaciate Junior Race 2 -  Bystrzaki - 1 runda skrócona 5,2 km
Łaciate Junior Race 3  -  Wentylki - 1 runda skrócona 5,2 km
Łaciate Junior Race 4  -  Żak / Żaczka- 1 rundy skrócone 5,2 km, łącznie 10,4 km
Łaciate Junior Race 5 -  Młodzik / Młodziczka - 13,5 km 

Na najmłodszych czekać będą jak zawsze Łaciate Junior Strider Racing. Zawody rozegrane będą o godz. 12.00 w czterech grupach wiekowych:

STRIDER Racing 1 – do 2 lat (chłopcy i dziewczynki)
STRIDER Racing 2 – 3 lata (chłopcy i dziewczynki)
STRIDER Racing 3 – 4 lata (chłopcy i dziewczynki)
STRIDER Racing 4 -5 lat (chłopcy i dziewczynki) 

Dekoracja najmłodszych pociech odbędzie się o 12:30. Aby były równe szanse dla wszystkich uczestników wyścigu, młodzi zawodnicy będą mogli się ścigać tylko na rowerkach Strider.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl