​VeloBank Via Dolny Śląsk w Szklarskiej Porębie. Teraz Świdnica i Sobótka

Szosowy Klasyk Szklarska Poręba dojechał w minioną niedzielę do mety, zostawiając jeszcze miejsce w kalendarzu dla dwóch ostatnich edycji cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk: w Świdnicy i Sobótce. Na pięknej, górskiej i wymagającej oraz niezwykle widokowej trasie do wyboru były dwa dystanse – FUN (54 km) i PRO (72 km). Całości dopełnił emocjonujący finisz tuż za Zakrętem Śmierci, na drodze ze Świeradowa-Zdroju do Szklarskiej Poręby.

Niedzielny wyścig zakończył Kolarski Weekend w Szklarskiej Porębie. W sobotę odbył się w Szklarskiej Porębie Bike Maraton i PKO Ubezpieczenia Junior Race.

Najszybszy na krótszym dystansie był Paweł Wiktor (Road-racing.pl). Peleton nie dogonił samotnego uciekiniera, a na finiszu z grupy najlepszy był Marcin Bartoszewski (Quest Road) przed Sławomirem Sidorskim (Road-racing.pl). Jeśli chodzi o zwycięzców kategorii wiekowych, bo o to przecież toczy się gra w klasyfikacji generalnej, to listę wśród kobiet otwiera Maria Legaszewska (Pho3nix GVT Team), która wygrała w K20 i była najlepsza wśród wszystkich pań startujacych na tym dystansie. W K30 wygrała Agata Madej (Quest Road), w K40 Martyna Wiśniewska (Zarębski Team), w K45 Katarzyna Jocher (Brandovo), w K50 Mariola Posmyk (VeloBank HBA Academy), a w K55 Krystyna Musielak (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team).

M16 wygrywa Krzysztof Krzeszowski (Cyklo Opole). W M20 najlepszy był Hubert Olczyk (Eroe Racing Club), w M30 Mateusz Zieliński, a w M40 wspominany już powyżej Paweł Wiktor. W M45 najlepszy był Marcin Bartoszewski (Quest Road), a w M50 Dariusz Popiel (Rawex Energy Saving). M55 wygrał Dariusz Spychała (Road-racing.pl), M60 Jarosław Tarasiński (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team), M65 Krzysztof Sujka (Colnago Harfa Harrison Team), M70 Ryszard Rawski (Rawex Energu Saving), a M75 Zbigniew Krzeszowiec reprezentujący ten sam team. M80 to wygrana Stanisława Paterki (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team).

N dystansie PRO również mieliśmy samotną, i co najważniejsze, skuteczną ucieczkę. Najszybszy tutaj był Kamil Gromnicki (Road-racing.pl). Na drugim miejscu open uplasował się Kacper Kistowski (Velo7 Racing Team), a na trzecim Wojciech Zieliński (Quest Road).

Kategorię K20 wygrała Jowita Grzybowska (Ciclismo Wrocław). W K30 najszybsza była Sonia Cięciel (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team) i to ona również pokonała wszystkie rywalki z długiego dystansu. W K40+ pierwsze miejsce przypadło Katarzynie Brewińskiej (Danielo Sportswear Team). M16: pierwsze miejsce – Piotr Przychodzeń (MEDlook SGS Cycling Team). M20: Kamil Gromnicki. M30: Kacper Kistowski. M40: Mariusz Ciborek (VeloBank HBA Team). M45: Marek Maciejewski (Kopernik Toruńskie Pierniki Team). W M50 wygrywa Adrian Jach (Activejet), w M55 Piotr Drela (również Activejet), a w M60 Dariusz Leduchowski (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team). W M65+ najszybszy był Zbigniew Soboń (Elmar Team).

Cykl VeloBank Via Dolny Śląsk powoli zmierza do mety. Wielki finał to Runda Spadających Liści w Sobótce, zaplanowana na 8 października. Pod Ślężą, tak jak pod Szrenicą, czeka nas Kolarski Weekend, bo 7 września swoje tegoroczne zmagania kończyć będą uczestnicy cyklu Bike Maraton. Czekają nas wtedy również ostatnie tego roku emocje związane ze startami najmłodszych kolarzy, czyli ostatnia okazja do rywalizacji w ramach PKO Ubezpieczenia Junior Race.

Komplet wyników Szosowego Klasyka Szklarska Poręba: https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,5671


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl