Szosowy Klasyk Obiszów za nami. VeloBank Via Dolny Śląsk jedzie dalej

Sobotnia edycja cyklu Velo Bank Via Dolny Śląsk przejechała po drogach Gminy Grębodzice. Zawodnicy ścigali się na dystansie 100 km i 60 km, ze startem i metą w Obiszowie. Kolejny wyścig cyklu to indywidualna jazda  na czas w Kowarach. 15 sierpnia czeka nas zatem podjazd na przełęcz Okraj.

Jako pierwszy, po przejechaniu pięciu pełnych okrążeń obiszowskiej trasy, linię mety przeciął Wojciech Zieliński z teamu Quest Road, który oczywiście wygrał swoją kategorię wiekową  M20. W M30 najlepszy na dystansie PRO był Damian Miela (strefasportu.pl/MW Invest), a M40 wygrał Roman Smoleński (road-racing.pl). Kategoria M45 to wygrana Martina Lipińskiego (Kopernik Toruńskie Pierniki Team), w M50 pierwszy był Piotr Szczepanik (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team), w M55 Piotr Pawłowski (VeloBank HBA Team), w M60 Mirosław Fitał (Rycerze Rolanda Maciejewski), a w M65+ Zbigniew Soboń (Elmar Team).

Wśród kobiet, które ścigały się na długim dystansie, pierwsza finiszowała Sonia Cięciel (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team), zwyciężając w kategorii K30. W K20 pierwsza była Jowita Grzybowska (Ciclismo Wrocław), a w K40+ Katarzyna Orłowska (Rycerze Rolanda Maciejewski).

Nie mniejsze emocje towarzyszyły rywalizacji na dystansie FUN (60 km). Tu najlepszy wynik zanotował  Hubert Olczyk (Eroe Racing Club), co dało oczywiście pierwsze miejsce w M20.

W M16 wygrał Jacek Starościc (Seven Perceptus Team). Na najwyższym stopniu podium w M30 stanął Mateusz Zieliński, a M40 wygrał Przemysław Skowron z teamu Cyklo Opole. Marek Drzała (Patronus Oborniki Śląskie) odjechał rywalom z M45, a Dariusz Popiel (Rawex Energy Saving) nie dał się dogonić kolegom z kategorii M50. W M55 pierwsze miejsce zajął Jacek Grabowski (SC Polonia Hannover). M60 wygrał Tomasz Nowak (Rawex Enery Saving), a M65 Jan Pacyna (Colnago Harfa Harryson Team). Ryszard Rawski z Rawex Energy Saving zwyciężył w kategorii M70. W M75 zwycięstwo odniósł Grzegorz Fajkowski (Colnago Harfa Harryson Team), a najstarszą kategorię, M80, wygrał Stanisław Paterka (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team).

Ścigały się też oczywiście panie: kategorię K20 na dystansie FUN wygrała Marta Jeż (Brandovo), K30 Agata Madej (Quest Road), K40 Martyna Wiśniewska (Zarębski Team), a K45 Katarzyna Jocher (Brandovo). W K50 najszybsza była Mariola Posmyk (VeloBank HBA Team). W K55 wygrała Krystyna Musielak (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team), a w K60+ Małgorzata Czerny (Serafin Team).

Sobotnie zmagania na szosie otworzyły i zamknęły pierwszy dzień Kolarskiego Weekendu w Obiszowie, a niedziela przyniosła start kolejnej edycji cyklu Bike Maraton. 

Cykl VeloBank Via Dolny Śląsk przenosi się teraz do Kowar, gdzie 15 sierpnia rozegrana zostanie „czasówka” na przełęcz Okraj. Kolejny Kolarski Weekend to już góry – 9 września Bike Maraton, a 10 września Szosowy Klasyk Szklarska Poręba.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl