​Na pełnej prędkości: Brodnica Mazovia MTB Marathon

Wakacyjne zawody Mazovii w Brodnicy można porównać do schłodzonego tonic espresso: intensywne w smaku, pobudzające do działania i wybornie smakujące w letni dzień. Na trasach przygotowanych przez Cezarego Zamanę rywalizowały setki zawodniczek i zawodników.

Brodnica na dobre rozgościła się w cyklu zawodów kolarstwa górskiego organizowanych przez Cezarego Zamanę. Nic dziwnego: trudno oprzeć się urokowi tutejszych jezior, lasów i życzliwości samorządu otwartego na promocję sportów rowerowych. Co roku peleton Mazovii melduje się więc na nowocześnie zagospodarowanej, miejskiej plaży nad jeziorem Niskie Brodno, gdzie tradycyjnie działa miasteczko rowerowe. To stąd wyrusza się na trasę maratonu, by zmagać się z trudnościami przyszykowanymi przez kolarskiego mistrza, Cezarego Zamanę.

Aby nie było nudy, tegoroczne trasy w Brodnicy przeszły modyfikację. Chodziło o to, aby zaskoczyć startujących, wyzwolić strzał adrenaliny i trzymać w napięciu aż do ostatniego single tracka, aż do ostatniego zakrętu, aż do ostatniej prostej wiodącej do mety.

Najlepszą zawodniczką na dystansie Pro była Magdalena Klasa (ATOS), która z wszystkimi przeszkodami uporała się z czasem 01:51:47. Druga na metę wpadła Magdalena Hinca (CrossFIT Toruń, 01:59:25). Rywalizację wśród panów wygrał Michał Łomnicki (Nateck Cycling), finiszując z czasem 01:31:48. Drugi był Paweł Pomaski (3S Bike Team Ciechanów, 01:31:51), a trzeci Kacper Bodenszac (Cykliści Rypin, 01:31:52).

Wśród pań na dystansie Fit triumfowała Martyna Dykalska (Cykliści Rypin), która na metę dotarła z czasem 01:02:12. Druga była Maria Świerczyńska (01:05:58), a trzecia Anna Gawda (01:08:49). Z męskiego grona najszybszy był Michał Konopka (Konopka Rowery), który na przejechanie tego dystansu potrzebował 00:49:45. Wyprzedził Sławka Furmanka (Stan Kartuzy, 00:49:46) oraz Piotra Gajdę (Warszawski Klub Kolarski, 00:49:47).

„Brodnica jest wymarzonym miejscem na organizację zawodów w samym środku wakacji. Już w rowerowym miasteczku, pięknie położonym nad jeziorem, unosi się intensywna atmosfera lata. Jeszcze mocniej czuć ją podczas jazdy, między połyskującymi od słońca jeziorami czy pośród soczyście zielonych drzew” – podkreśla Cezary Zamana, triumfator Tour de Pologne z 2003 roku. „Cieszę się, że i w tym roku magnetyzm krainy 1001 jezior przyciągnął tak liczne grono pasjonatów kolarstwa górskiego” – dodaje dyrektor sportowy Mazovia MTB Marathon.

Zwieńczeniem zawodów były rywalizacja w kapsle, onegdaj popularną podwórkową grę. Rywalizujący w niej zawodnicy walczyli o nowy rower MTB ufundowany przez sponsora, polskiego producenta SM Storm Bikes.

Współorganizatorami Brodnica Mazovia MTB Marathon był Urząd Miejski w Brodnicy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brodnicy.

Kolejne wakacyjne zawody cyklu Mazovii już w sobotę 19 sierpnia w Olsztynie. Zapisy on-line trwają tutaj: https://mazoviamtb.pl/olsztyn-2023/


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl