Bike Maraton w wakacyjnej trasie. Bielawa już 15 lipca

Etapówka Bike Adventure za nami, czas więc wrócić do rywalizacji w ramach cyklu Bike Maraton, chociaż kolejne dwie edycje w Bielawie i Obiszowie przedzielone będą następną okazją do ścigania w nieco innej formie: 22 lipca Grabek Promotion zaprasza do Świeradowa – Zdroju na Gravel Adventure, czyli polską kwalifikację gravelowych Mistrzostw Świata. Te zawody również dostępne są dla wszystkich chętnych, do wyboru są dwa dystanse (w tym jeden, który ma dobrze ponad 100 km) i nie trzeba koniecznie jechać na gravelu (https://www.graveladventure.pl/)

Wróćmy jednak do MTB i do tego, co czeka nas w Bielawie. Genialna letnia i wakacyjna miejscówka nad jeziorem otoczonym górami jest stworzona do tego aby ją obowiązkowo latem odwiedzić, zwłaszcza że wakacje w pełni. Niech nikogo nie zwiedzie sielankowa i wypoczynkowa atmosfera, bo tradycyjnie trasa w Bielawie ma pazur, a w zasadzie ma ich kilka. Poprzednie edycje Bike Maratonu pokazały też dobitnie, że eliminacja GIGA to w zasadzie tylko teoria, a konkretna, najeżona trudnościami trasa MEGA to również wymagający i trudny maraton. I taki maraton mamy w Bielawie – najdłuższy dystans BM ma tu prawie 60 km, a w pionie prawie 2 km. Trudności w zasadzie kończą się dopiero przed metą, a po piętnastokilometrowym podjeździe do bufetu nr 1, trasa wyścigu to niekończąca się sekwencja podjazdów i zjazdów w wymagającym terenie. Bike Maraton w Górach Sowich przejedzie też na drugą stronę masywu, prawie zahaczając o Walim, przejeżdżając przez Sokolec i nad Jugowem.

Dystans FUN będzie pozbawiony głównych trudności, lekki, szutrowy i przyjemny. Na tym dystansie czeka 16 km i 550 m w pionie. CLASSIC to 31 km i 1100 m sumy przewyższeń. Będzie tu trochę szybkich zjazdów, również po ścieżkach tworzących naturalne single, ale patrząc na profil trasy, trzeba się też przygotować na mocne podjazdy. Na tym dystansie będzie już naprawdę sporo MTB!

6 sierpnia zapraszamy do Obiszowa, a dzień wcześniej na obiszowski Szosowy Klasyk, czyli ciąg dalszy jazdy cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk. 9 września Bike Maraton w Szklarskiej Porębie (również w duecie z szosą), a 7 października finał BM w Sobótce. Niedzielna Runda Spadających Liści zakończy też cykl Velo Bank Via Dolny Śląsk.

A tak było w zeszłym roku...


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl