Nowy team kolarski w Polsce - Power of Science Jafi Team

W miniony piątek w Bielsku BIałej w Metrum Jazz Club został zaprezentowany klub Elity Power of Science Jafi Team. Zapamiętajcie tą nazwę bo już niedługo będzie o nich głośno.

Wydarzenie prowadził Michał Kempa a obecny był także m.in Prezydent Miasta Bielsko Biała. Podczas spotkania został zaprezentowany team Elity na 2023 rok oraz mówiono o projekcie powstania teamu młodzieżowego U23 od 2024 roku.

Team został stworzony przez Michała Braulińskiego i jego firmę Power of Science Performance Lab, która jest zapleczem treningowym całego teamu, dzięki czemu kolarze mogą prawidłowo się rozwijać. To zaplecze, gdzie kolarze korzystają z opieki trenerskiej, badań wydolnościowych, bikefittingu, salki trenigowej czy odnowy biologicznej. To zaplecze oraz kadra specjalistów ma być także podstawą także drużyny Orlików. Sponsorem tytularnym jest także firma Jafi Sport.

Dyrektorem sportowym jest Przemysław Niemiec, jeden z najlepszych zawodników z historii Polskiego kolarstwa.Trenerem jest Michał Brauliński, który będzie także jeździł w peletonie z kolarzami. Skład na ten sezon powstał z najlepszych amatorów z zeszłego sezonu w Polsce. W kolejnych sezonach ekipa ma przybrać charakter zawodowy.

Skład Elity 2023r 

Maciej Potucha Elita  
Oleksii Kmets    Elita 
Joachim Mikler  Elita 
Maciej Furczyk  Elita  
Michał Brauliński Elita
Monika Węgrzyn U-23

Poza zawodnikami z kategorii Elita w drużynie ścigają się zawodnicy z kategorii Masters.

Poniżej możecie zobaczyć przebieg prezentacji teamu:


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl