23 kwietnia startuje ŻTC BIKE RACE 2023

23 kwietnia w Mińsku Mazowieckim odbędzie się XV Memoriał Feliksa Rawskiego, będzie to jednocześnie pierwszy etap i początek zmagań w ramach ŻTC BIKE RACE 2023.

Tradycyjnie ŻTC BIKE RACE 2023 będzie się składać z dwóch odrębnych cykli SUPER PRESTIGE i FIT RACE podzielonych na kategorie wiekowe. W ramach FIT RACE, poza klasyfikacją indywidualną przewidziana jest także klasyfikacja drużynowa, do której będą zaliczane zsumowane wyniki pięciu najlepszych na danym etapie zawodników danej drużyny. Finał rywalizacji odbędzie się w Żyrardowie.

Podtrzymana zostaje zeszłoroczna formuła dotycząca klasyfikacji generalnej. Wynik Klasyfikacji Generalnej to suma punktów uzyskanych podczas wielkiego finału w Żyrardowie oraz pięciu najlepszych wyników punktowych uzyskanych w pierwszych 10 etapach cyklu w sezonie 2023. Dodatkowo, na finale uczestnicy z kategorii M20, M30, M40, M50 i RED SUPER PRESTIGE zostaną podzieleni na dwa peletony startowe, zgodnie z następującymi założeniami – z każdej z pięciu kategorii pierwsze 10 osób w generalce, obliczonej po 10 (z 11 planowanych) etapach, wystartują w PELETONIE MISTRZÓW. Pozostali jadą w PELETONIE NOSTALGII. Punkty zdobywane w PELETONIE MISTRZÓW i PELETONIE NOSTALGII zostały podwojone i są przyznawane w kolejności OPEN.

Jak zwykle nie zabraknie atrakcyjnych nagród, zwycięzcy całego cyklu w poszczególnych kategoriach, poza wyróżnieniem koszulką mistrza cyklu ŻTC BIKE RACE 2023, powalczą o tygodniowy pobyt w Zakopanem z możliwością wymiany na pobyt w Bułgarii w apartamentowcu KALIA w Słonecznym Brzegu - wybór należy do zwycięzcy. A na poszczególnych etapach na najlepszych czekają cenne nagrody rzeczowe.

– Zapraszamy wszystkich miłośników kolarstwa szosowego, w tym roku przygotowanych zostało jedenaście zróżnicowanych etapów, podczas których z pewnością nie zabraknie wielu emocji. Zaczynamy już 23 kwietnia w Mińsku Mazowieckim – zapowiada Wojciech Pawelec, dyrektor zawodów.

Podczas zawodów z cyklu ŻTC BIKE RACE nie zabraknie w tym roku rywalizacji rangi mistrzowskiej – 4 czerwca w Opocznie odbędą się III Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Wykładowców, zaś 20 sierpnia Warka stanie się areną zmagań VI Mistrzostw Polski Służb Mundurowych. Ponadto 25 czerwca w Żyrardowie odbędzie się najważniejsza impreza dla kolarzy masters – Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport oraz dla Amatorów ze startu wspólnego.

ŻTC ma też propozycję dla biegaczy. Zorganizuje dwa etapy biegów ulicznych, za każdym razem na dwóch dystansach 10km i 5km. Miejscem rozgrywania konkurencji biegowych będą Żychlin i Żyrardów, gdzie biegi odbędą się po raz dziesiąty.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem  www.ztc.pl


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl