Race Face Turbine - aluminiowa odpowiedź

Koło, którego oczekują rowerzyści górscy to takie, które łączy w sobie lekkość, zwinność, trwałość i wytrzymałość. To koło, które przenosi wystarczającą ilość mocy kolarza, jednocześnie pochłaniając małe i duże wstrząsy. To ma być zbudowane, aby trwać, ale nie kosztować fortuny.   

Nowa koło Turbine jest właśnie takie.   

Wzięto na warsztat zwycięskie koło Turbine R z serii Enduro World Series i jeszcze bardziej zoptymalizowano jego wytrzymałość i sztywność pionową. Wynik? Koło, które może wytrzymać najbardziej agresywne wyścigi enduro, zapewniając jednocześnie zwiększoną trakcję i komfort, który może docenić każdy rowerzysta.   

Kolarze potwierdzają, że zmiana koła na bardziej elastyczne sprawia, że czują się jakby mieli zawieszenie o dłuższym skoku w swoim rowerze. Koła Turbine pozwolą Ci poprawić jakość jazdy od podstaw.   

Powstrzymaj uszkodzenia na krawędziach dzięki Anvil Edge   

Nie ma bardziej powszechnej i bardziej wyśmiewanej usterki mechanicznej niż pinch flat. Nawet w oponach bezdętkowych z uszczelniaczem, wysokoenergetyczne zderzenie obręczy koła z twardą powierzchnią szlaku (np. kamieniem lub korzeniem) może spowodować niszczące oponę rozerwanie ściany bocznej.   

Anvil Edge to szersza krawędź obręczy, która rozprasza energię uderzenia na szerszej, bardziej płaskiej powierzchni. Można to porównać do położenia opony na klocku do krojenia i uderzania w nią młotkiem lub siekierą. Mniejsza liczba pęknięć ściany bocznej nie tylko oznacza rzadsze przerwy w jeździe, ale także dłuższą żywotność opon bez potrzeby stosowania ciężkich karkasów lub zbyt wysokiego ciśnienia. Dzięki Turbine możesz jeździć na swoich oponach tak, jak chcesz i kiedy chcesz.

Warte uwagi 

Race Face nigdy nie stworzył bardziej wytrzymałej i zgodnej z przepisami felgi niż nowa Turbine. Udało się również przeciwdziałać trendowi eskalacji cen rowerów, czyniąc je tańszymi niż ich poprzednik. Wszystko to z dożywotnią gwarancją, obejmującą wszystkie wypadki.   

Dożywotnia gwarancja. Obejmuje wypadki.  

Koła Turbine są wspierane przez dożywotnią gwarancję Race Face, która obejmuje wszystkie awarie produktu związane z jazdą, w tym wypadki. Możesz śmiało jeździć na kołach Turbine wiedząc, że w razie problemów Race Face będzie cię wspierał. Dostaniesz od razu nowe koło, bez żadnych typowych problemów gwarancyjnych. Oczywiście, wszelkie wady wykonania i materiałów są również objęte gwarancją.    

Niektóre szczegóły dotyczące tego, co pokrywamy, a czego nie:  

 • Jeśli rozbijesz i zniszczysz koło, gwarancja obowiązuje.  
 • Jeśli wgnieciesz lub przebijesz felgę Turbine i Twoja opona nie utrzyma już powietrza, gwarancja ma zastosowanie.  
 • Jeśli wgnieciesz lub przebijesz felgę Turbine, a opona nadal będzie miała powietrze, gwarancja nie ma zastosowania. Kontynuuj jazdę!  
 • Rozdzielenie szwów i/lub pęknięcia przy otworach na szprychy - gwarancja obowiązuje 
 • Zużycie piasty, takie jak łożyska lub wolno bieg, są objęte 2-letnią ograniczoną gwarancją (piasty Vault mają wiodące w swojej klasie uszczelnienie łożysk dla lat ciężkiego użytkowania). 
 • Wszystkie problemy związane z piastami nieobciążonymi łożyskami (w tym uszkodzenia powstałe w wyniku wypadku) są objęte gwarancją.  
 • Uderzenia są objęte gwarancją tylko podczas jazdy na rowerze. Jeśli Twój znajomy przewróci Twoje tylne koło swoją ciężarówką, gwarancja nie ma zastosowania.  
 • Nieprawidłowy montaż lub naprawa nie są objęte gwarancją.  
 • Jeśli dożywotnia gwarancja nie ma zastosowania, możemy prawdopodobnie załatwić Ci zniżkową wymianę. Skontaktuj się z nami, a my zobaczymy, co możemy zrobić.

o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
 • ,
 • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl