Nerka Podium Flow CamelBak w zastosowaniu

CamelBak Podium Flow 4 - nerka czy jak kto woli plecak biodrowy, bo również z takim określeniem się spotkałam to wypuszczone przez firmę CamelBak nowe dziecko akcesoriów o zacnej 4l pojemności i bidonem w zestawie. 

Z początku nie polubiłam się z nerką i bardziej mi przeszkadza w swobodnej jeździe niż pomagała, jednak dość szybko odkryłam, że wina leży po mojej stronie, ponieważ zbyt nisko i zbyt ciasno ją zakładałam. Na początku niezwykle trudno było mi znaleźć odpowiedni poziom ścisłości pasa, wąski i sztywny zbyt się wbijał w brzuch, natomiast zbyt luźny, obijał się podczas jazdy. Po paru przejażdżkach razem, doszliśmy w końcu do porozumienia. No zdarza się ;) Dość szybko sytuacja się odmieniła i nerkę brałam na każde możliwe wyjście do lasu. 

Nerka Podium Flow jest jednym z pierwszych produktów z nowej kolekcji CamelBak, zaprojektowanej specjalnie dla rowerzystów. Kolorystyka jest dość pokaźna, możemy wybrać swój model w kolorze czarnym, zielonym, niebieskim i moim ulubionym żółtym, mimo że do niczego mi nie pasuje kolorystycznie. 

Co do samej konstrukcji nerka ma przejrzysty układ kieszeni. Dwa skrzydła kieszonek w po lewej i prawej stronie, a po środku na wysokości kręgosłupa miejsce na bidon. Obie kieszenie zapinane na zamek błyskawiczny, które dodatkowo posiadają wewnętrzne zakładki i kieszonki. 

Wewnętrzny podział kieszeni ułatwia utrzymanie porządku w rzeczach: multi-tool, zapasowa rurka i nabój CO2 po jednej stronie, przekąski, klucze, chusteczki, pieniądze po drugiej. Naprawdę można się zdziwić pojemnością tego ustrojstwa. Gdy pogoda jest nieprzewidywalna, w jednej z dużych kieszeni głównych znajdzie się nawet miejsce na lekką kurtkę przeciwdeszczową. Dwie przednie komory nie są podzielone i są raczej wąskie, idealne na cienkie żele lub rękawiczki.

A to i tak nie wszystko ponieważ, do zewnętrznych części nerki można coś podpiąć lub włożyć do odpowiednich szlufek pompkę.  Zewnętrzna kieszeń z siatki i elastyczny pasek świetnie nadają się na małą pompkę ręczną, dzięki czemu jest ona zawsze łatwo dostępna. Dodatkowo do plecaka dołączony jest bidon o pojemności 620 ml. Posiada on zamknięcie typu twist-lock oraz zakrętkę, która zapobiega pokrywaniu się ustnika brudem i zanieczyszczeniami. Butelka idealnie mieści się w przestrzeni między dwiema głównymi kieszeniami, nie doświadczyłam żadnej niestabilności ani obaw, że wyleci podczas jazdy w trudnym terenie. Chociaż bezproblemowe jest sięgnięcie do tyłu i złapanie bidonu w trakcie jazdy, tak nie można powiedzieć tego samego w drugą stronę,  niezwykle niezręcznie jest włożyć butelkę z powrotem na swoje miejsce bez zatrzymywania się.

Po paru pierwszych próbach, mniej więcej każdy wie na jakiej wysokości, zacisku nosić nerkę, co oczywiście jest bardzo istotne w komforcie jazdy. Po odpowiednim spakowaniu i wyregulowaniu pasków nerka nie zwisa ani nie odbija się na plecach. Kanały w wyściółce z siatki zapewniają wentylację, ale i tak w upalne dni będziemy się pod nim pocić.  

Momentami czułam niemałe wątpliwości co do butelki usytuowanej wzdłuż kręgosłupa, przy niektórych pozycjach na rowerze jak na przykład podjeżdżanie, plastik wydaje się uciskać w kręgi powodując lekki dyskomfort, nie wiem również co w przypadku upadku na plecy i posiadaniu bidonu jako amortyzatora, zapewne cała nerka przesunie się w bok odsłaniając plecy, jednak znając życie istnieje ryzyko że butelka mogłaby spowodować uszkodzenie kręgosłupa. Mam jedynie nadzieję, że nikomu nie przyjdzie się o tym przekonać

Niemałym problemem, jest fakt że materiał nie jest wodoodporny. Wprawdzie na stronie producenta nie ma nic, co mogłoby świadczyć o tym, że zapewnia on taką ochronę, ale jeśli wybierasz się na szlak wiosną czy jesienią, nie chcesz się martwić co stanie się z telefonem lub kluczami od auta kiedy złapie cię ulewa. Jednak co do samego materiału jest naprawdę trwały i elegancki. Logo CamelBak na panelu centralnym jest odblaskowe, co sprawia, że jazda przy słabej widoczności jest nieco bezpieczniejsza.

Cena: 299,90zł 

Kolory: Czarny, Żółty, Zielony, Niebieski  

Waga: 283g 

Wymiary: 48 x 18 x 6 cm

Plusy 

 • Pojemność 4l może pomieścić wszystko, czego potrzebujesz, w tym lekką kurtkę 
 • Pojemne kieszenie, aby wszystko było na swoim miejscu i łatwe do znalezienia 
 • W zestawie butelka Podium Dirt 
 • Elegancki i stylowy design, który jest naprawdę dobrze wykonany 
 • Perforowany materiał ułatwiający wentylację  
 • Miejsce na małą pompę 
 • Niska waga

Minusy 

 • Sztywny i wąski pas może być niewygodny, jeśli nerka jest mocno obciążona  
 • Centralne umiejscowienie butelki utrudnia dostęp 
 • Mała wodoodporność

o autorze

Magda Horabik

Amatorka z ambicjami, za sobą ma już szosę, MTB, a teraz próbuje odkryć trochę świata enduro. Na codzień studiuje i trenuje. W wolnym czasie lubi poszwędać się po świecie, czytać kryminały i zakręcić przy sportowych wydarzeniach.

komentarze

WiadomościWszystkie

 • ​Czas na ŻTC BIKE RACE w Serocku

  Przed nami dziewiąty etap ŻTC BIKE RACE, 28 lipca do Serocka zjadą się najlepsi kolarze amatorzy, którzy rywalizować będą w dwóch prestiżowych...

  Więcej...

kontakt

velonews.pl
 • ,
 • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl