​Garmin prezentuje Varia RCT715 – radar rowerowy z tylnym światłem i wbudowaną kamerą

Kamera zamontowana w radarze rowerowym stale rejestruje otoczenie podczas jazdy i automatycznie zapisuje nagranie w przypadku wykrycia wypadku

Garmin® przedstawił dziś wsteczny radar rowerowy z tylnym światłem Varia™ RCT715. Zaprojektowany, aby zapewnić rowerzystom spokój ducha podczas każdej jazdy, zarówno w dzień, jak i w nocy, radar Varia RCT715 stale rejestruje wyraźny obraz wideo, jednocześnie wykorzystując najnowocześniejszą technologię radarową. Jego wcześniejszą wersję opisywaliśmy tutaj.

"Rowerzyści na całym świecie ufają naszym radarom wstecznym Varia od lat. Dzięki nim wcześniej wiedzą o nadjeżdżających z tyłu pojazdach. Cieszymy się, że możemy dodać nowy model RCT715 do gamy produktów zwiększających bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze. Teraz rowerzyści mogą wyruszyć w drogę, wiedząc, że tylne światło Varia RCT715 aktywowane za pomocą radaru, powiadomi nadjeżdżające samochody o ich obecności, a wbudowana kamera będzie stale rejestrować otoczenie i zapewni materiał wideo, który może się przydać w razie wypadku" – mówi Dan Bartel, wiceprezes ds. globalnej sprzedaży konsumenckiej w firmie Garmin.

Wśród nowości w modelu Varia RCT715 znalazły się: 

  • Wbudowana kamera: Możliwość nagrywania ostrych, wyraźnych filmów w rozdzielczości do 1080p/30 klatek na sekundę podczas jazdy na rowerze. 
  • Automatyczne nagrywanie wypadków: W przypadku wykrycia jakiegokolwiek incydentu na drodze, automatycznie zapisywany jest materiał wideo z czasu przed, w trakcie i po zdarzeniu. 
  • Dodatkowe funkcje aplikacji Varia: Łatwy dostęp do nagrań, przesyłanie klipów i dostosowywanie ustawień kamery, takich jak nakładki z danymi.

Urządzenie Varia RCT715 zawiera także znane z poprzednich modeli technologie bezpieczeństwa dla kolarzy firmy Garmin. Gwarantują one: 

  • Maksymalną świadomość sytuacyjną: Wizualne i dźwiękowe powiadomienia ostrzegają o pojazdach zbliżających się z tyłu, oddalonych nawet o 140 metrów. 
  • Doskonałą widoczność: Tylne światło jest widoczne z odległości ponad kilometra, co może ułatwić kierowcom dostrzeżenie rowerzysty jeszcze zanim radar wykryje pojazd.

Dzięki wielu opcjom parowania, urządzenie Varia RCT715 może być używane razem z kompatybilnym licznikiem rowerowym Garmin Edge®, smartwatchami Garmin lub aplikacją Varia dla inteligentnych urządzeń. Po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem urządzenie łączy się z wybranymi aplikacjami innych firm, takimi jak Ride with GPS, umożliwiając rowerzystom wyświetlanie map z powiadomieniami z radaru wstecznego. 

Varia RCT715 zapewnia do 4 godzin pracy baterii przy włączonym radarze i tylnym świetle w trybie ciągłym lub nocnym migającym oraz do 6 godzin przy włączonym radarze i tylnym świetle w dziennym trybie migającym - a wszystko to przy ciągłym nagrywaniu w rozdzielczości 1080p. Urządzenie Varia RCT715 jest już dostępne na stronie garmin.com, a jego sugerowana cena detaliczna wynosi €399.99.

Produkty firmy Garmin, zaprojektowane z myślą o życiu na zewnątrz, zrewolucjonizowały codzienność biegaczy, pływaków oraz sportowców na wszystkich poziomach zaawansowania. Zaangażowani w rozwój technologii, która pomaga prowadzić aktywny tryb życia i osiągać coraz lepsze wyniki, pracownicy i projektanci Garmin wierzą, że każdy dzień jest okazją do innowacji i pobicia wczorajszych rekordów. Inne marki produktów sportowych firmy Garmin to m.in. Tacx i Firstbeat Analytics™.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl