​Garmin wprowadza aktualizacje funkcji smartwatchy i komputerów rowerowych

Marka Garmin zaprezentowała dziś najnowszą wersję oprogramowania i aktualizacji funkcji w wybranych smartwatchach – m.in. serii fēnix® 7, epix™ (Gen 2), Instinct® 2 oraz Forerunner® 955 – a także w komputerach rowerowych z serii Edge® 1040 i Edge Explore 2. Nowe funkcje pomogą użytkownikom w pełni wykorzystać możliwości ich urządzeń, a wszystkie aktualizacje dostępne są do bezpłatnego pobrania.

Oto niektóre z najciekawszych funkcji (1) dla smartwatchy w nowej wersji oprogramowania:

SatIQ™: aby maksymalnie wydłużyć czas pracy baterii między ładowaniami, funkcja SatIQ automatycznie włącza wielopasmowy GPS w miejscach, gdzie jest on najbardziej potrzebny (np. wąskie wąwozy lub centrum miasta z wysokimi budynkami oraz wyłącza go, gdy nie jest już niezbędny, zapewniając sportowcom bardziej optymalne wykorzystanie baterii. 

Status zmienności tętna (HRV): pomiar zmienności tętna podczas snu, umożliwia lepszą obserwację procesu regeneracji i ogólnego obrazu stanu zdrowia (2). Widżet zawodów: uwzględnia informacje o przygotowaniach do zawodów biegowych, który wraz z informacjami o pogodzie w dniu startu, czy timerem odliczającym czas. 

Zaktualizowany stan wytrenowania: wykorzystując nowe dane, takie jak status HRV, historia ostatnich treningów i wyników, użytkownicy otrzymają informacje na temat swojego ogólnego poziomu sprawności oraz tego, czy trenują efektywnie, przetrenowują się lub mogliby dać z siebie więcej. 

Stock tracker: Możliwość monitorowania cen nawet 50 akcji - bezpośrednio z nadgarstka - dzięki aplikacji Stocks. Wystarczy jeden rzut oka, aby sprawdzać ceny i trendy w ciągu dnia (3).

Wśród funkcji1 komputerów rowerowych w najnowszej aktualizacji znalazły się: 

Sterowanie muzyką: po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem, można przełączać utwory bezpośrednio z poziomu urządzenia Edge. 

Stan wytrenowania: korzystając z nowych wskaźników, takich jak status HRV, historia ostatnich treningów i wyników, użytkownicy otrzymają informacje na temat swojego ogólnego poziomu sprawności oraz tego, czy trenują efektywnie, przetrenowują lub mogliby dać z siebie więcej4. Minuty intensywnej aktywności: po zakończeniu treningu można sprawdzić, kiedy dokładnie zarejestrowane zostały minuty intensywnej aktywności (4). 

Pełna obsługa eBike’ów: możliwość połączenia eBike’a kompatybilnego z ANT lub ANT+ i korzystania ze statystyk dedykowanych eBike’om, ustawiania poziomu wspomagania i sprawdzania pozostałego zasięgu na podstawie zaplanowanej trasy. 

Bezpłatne aktualizacje oprogramowania są już dostępne. Użytkownicy mogą je zainstalować, włączając automatyczne aktualizacje z poziomu urządzenia lub za pomocą Garmin Express™. Pełną listę nowych funkcji można znaleźć tutaj. 

1 Pełną listę kompatybilnych urządzeń znaleźć można na: https://www.garmin.com/en-US/support/software/wear...

2 Dokładność śledzenia aktywności 

3 Po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem. Wszystkie dane udostępnione w aplikacji Garmin Stocks Tracker mają charakter wyłącznie informacyjny i nie są przeznaczone do celów handlowych ani inwestycyjnych. See Twelvedata.com/stocks for stock exchanges covered by the Stocks app

4 Wymaga kompatybilnego smartwatcha marki Garmin.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl