​Deszczowy Szosowy Klasyk w Obiszowie

Tym razem pogoda w Gminie Grębocice i na Dolny Śląsku nie była dla kolarzy łaskawa – kolejna edycja cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk odbyła się w strugach ulewnego deszczu. Kolarski Weekend w Gminie Grębocice zaczął się więc deszczowo, ale uczestników niedzielnego Bike Maratonu witało już słońce. Kolarze szosowi na pewno długo będą swój, sobotni wyścig pamiętali – w tak trudnych warunkach rywalizują rzadko, a deszcz, wiatr i śliska nawierzchnia były dodatkowymi trudnościami na trasie zawodów. Dodajmy, że dystans PRO mierzył ponad 90 km, co przy idealnej pogodzie jest już sporym wyzwaniem. Tym większe słowa uznania należą się tym zawodnikom i zawodniczkom, którzy nie wystraszyli się kapryśnej aury i stawili się na starcie w Obiszowie. Cieszy również, że w zawodach wzięło udział sporo pań, a oprócz najmocniej obsadzonych kategorii M20, M30 czy M40, znów ścigało się w Szosowym Klasyku wielu twardych mastersów, zapełniając kategorie wiekowe M70 czy M80!

Na dystansie FUN najszybciej finiszował Tomasz Szrajber (road-racing.pl), wygrywając tym samym kategorię M20. Zwycięstwo było minimalne i ułamki sekund zdecydowały o tym, że Wojciech Zieliński (Quest Road) na mecie był drugi.

W M16 wygrał Bartosz Frank, a w M30 Michał Lorenc (Szczepan Bike Gorzów Wlkp.).

W M40 również zwycięstwo dla zawodnika road-racing.pl – Pawła Wiktora.

W M45 wygrywa Marcin Bartoszewski, a w M50 Robert Cebula (obaj Quest Road).

Robert Raczkowki (Prorowery Racing Team) jest najszybszy w kategorii M55, a Marek Lechowski (Elmar Team) wygrywa w M60.

Henryk Charucki (Colnago Mavic Team) jako pierwszy melduje się na mecie wśród zawodników z kategorii M65, a w M70 pierwszy finiszuje Grzegorz Fajkowski (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team). Zygmunt Pfeifer (Rawex Energy Saving) jest pierwszy w M75, a najstarszą kategorię – M80 – wygrywa Stanisław Paterka (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team).

Urszula Szawiel była w sobotę najszybsza wśród najmłodszych zawodniczek i wygrała w kategorii K16. W K20 najlepsza była Jowita Grzybowska (Ciclismo Wrocław), a w K30 Alicja Marciniec (Verge Sport). Katarzyna Jocher (Otr Interkol Cx 80 Team) zwyciężyła w kategorii K40.

Marta Kipek (JTC Team Jawor) była najlepsza w K45, Małgorzata Harbacewicz (JF Duet Goleniów) w K50, a w K60 pierwsza była Irena Łańcucka (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team).

Zawodniczka teamu KB Sukces Żmigród Krystyna Musielak wygrała natomiast kategorię K66.

Jeśli chodzi i cztery okrążenia i dystans PRO, to również mieliśmy tu finisz dwóch najszybszych zawodników, których dzieliły dziesiąte części sekundy. Pierwszy open i w kategorii M20 był Marcin Małas (oponeo.pl/ AZS Politechnika Gdańska), a drugi (również w tej kategorii wiekowej) był Kamil Gromnicki (road-racing.pl).

W M16 wygrywa Igor Maruszak (Gomola Pack Center). M30 Daniel Packi (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team).

Daniel Kasprowicz (Kopernik Toruńskie Pierniki Team) notuje wygraną w M40, a Marek Maciejewski (również Kopernik Toruńskie Pierniki) w M45.

Adrian Jach (Active Jet) przyjeżdża pierwszy w M50, a zawodnik Huzar Bike Academy Piotr Pawłowski wygrywa kategorię M55.

Marian Kołodziejski (Rycerze Rolanda Maciejewski Team) zajmuje pierwsze miejsce w M60, a Zbigniew Soboń (Elmar Team) kończy jazdę zwycięstwem w M65.

Klaudia Petters (Prorowery Racing Team) była w sobotę najszybsza w stawce zawodniczek kategorii K20. W K30 wygrywa Joanna Balawajder (Seven Perceptus Team), a w K40 najlepsza jest Edyta Mróz (Puchałka Sport – Cykloant).

Link do wyników: https://szosowyklasyk.pl/wyniki-2/#1621183618892-2...

7 sierpnia cykl PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk jedzie do Gromadki, a 15 sierpnia do Kowar, gdzie odbędzie się kolejny z Szosowych Klasyków. Tym razem będzie to indywidualna jazda na czas i podjazd na przełęcz Okraj.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl