​Bike Atelier MTB Maraton ponownie w Jeleśni

Przed nami kolejne spotkanie z Bike Atelier MTB Maratonem w Jeleśni. Tym razem kolarstwo górskie zawita w tę część Beskidów w samym środku wakacji.

Rywalizacja na czterech dystansach

- Jeleśnia od pierwszej edycji jaką przyszło nam tutaj zorganizować, to jedno z ulubionych miejsc zawodników. Raz, że to mamy góry, a jak wiadomo MTB to właśnie górskie trasy, wymagające podjazdy, techniczne zjazdy. Dwa… w Jeleśni trasa jest bardzo malownicza, to ciągle ta nieco spokojniejsza część Beskidów, więc przyjeżdżający tu zawodnicy bardzo doceniają okolicę i chętnie wracają w to miejsce – tłumaczy Roman Matysik z Bike Atelier MTB Maratonu. 

Przygotowano cztery dystanse o różnych stopniach trudności. Najdłuższy z nich – PRO, przeznaczony jest dla regularnie trenujących, nieco łatwiej będzie na dystansie HOBBY, który wybiera zwykle najwięcej uczestników wydarzenia.

- Mamy też coś dla osób, które nie czują się mocne w górach, a może nawet nigdy jeszcze tu nie startowały. To dystans MINI, idealny na początek! Dokładnie na tej samej ścieżce będzie się odbywała rodzinna rywalizacja w ramach dystansu FAMILY – dodają organizatorzy.

Bazą imprezy będzie teren przy Urzędzie Gminy w Jeleśni, gdzie znajdą się start i meta wyścigu oraz miasteczko maratonu.

Przyjedź na weekend w góry

Maraton organizowany w Jeleśni jest częścią cyklu, który w tym roku obejmuje aż 11 edycji. Zaplanowano zarówno beskidzkie szlaki, jak i szybkie – nieco bardziej szutrowe edycje. 

- Można połączyć start w maratonie z weekendem w górach, co wielu uczestników ma w planie. Zachęcamy do tego, aby zabrać całą rodzinę. Nawet jeśli nie wszyscy jeżdżą na rowerach – można kibicować na trasie i miasteczku wyścigu – dodaje Roman Matysik. – Zawsze stawialiśmy na rodzinną atmosferę, podczas naszych wydarzeń i to się nie zmienia. Pewnie też dlatego mamy uczestników wracających do nas regularnie, wciągają z rywalizację kolejnych i tym samym spędzających aktywnie czas na rowerach ciągle przybywa.

Idea maratonów jest prosta – chodzi o to, by na starcie mogli pojawić się zarówno mocni zawodnicy dla których ściganie to sposób na życie, jak i amatorzy. Ci pierwsi mogą się wykazać na najbardziej wymagających dystansach, a z kolei amatorzy mogą rywalizować w tym samym wydarzeniu, co kolarze z licencjami.

Wyścigi KIDO dla najmłodszych

W Jeleśni nie zabraknie również osobnych wyścigów dla dzieci. Strefę KIDO i przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych propozycje do rywalizacji znajdziemy w miasteczku wyścigu.

- W pewnym sensie szkolimy sobie kolejnych uczestników maratonu, ponieważ na starcie pojawiają się zarówno dzieci na rowerkach biegowych, jak i Ci którzy potrafią już nieco więcej. Trasa jest dopasowana długością i poziomem trudności do możliwości dzieci, ale głównie chodzi tu o dobrą zabawę i na to właśnie stawiamy – zachęcają organizatorzy.

Dołącz do rywalizacji

Zapisy uczestników odbywają się internetowo, szczegóły można znaleźć na stronie www.bikeateliermaraton.pl. Dodatkowo w trakcie maratonowego weekendu będzie można zgłosić swój udział w biurze zawodów.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl