​Zoom na Gravel, czyli emocje w dużym powiększeniu

Zaplanowany w Janowie Lubelskim na 17 lipca gravelowy wyścig to duża dawka frajdy z jazdy po starannie wytyczonych trasach, wielka radość z pokonywania kolejnych terenowych przeszkód oraz pełen profesjonalizm w bazie zawodów w kompleksie Zoom Natury.

Nie ma chyba innego zawodowego kolarza w Polsce, który jak Cezary Zamana tak bardzo upodobałby sobie Roztocze. Organizował tu przecież 24-godzinny maraton MTB, wyścigi szosowe, klasyczne maratony kolarstwa górskiego – a teraz przyszedł czas na wyścig gravelowy. Jak widać, rowerowe Roztocze ma w sobie niewyczerpany potencjał. Potencjał, który kolarski mistrz Cezary Zamana potrafi bezbłędnie wykorzystać.

„Bezbłędne” będzie kluczowym słowem, stojącym za Mazovia Gravel Race Janów Lubelski. Bezbłędne będą trasy, wytyczone na idealnej mieszance szutru, off-roadu i asfaltu. Bezbłędna będzie baza zawodów, czyli kompleks Zoom Natury. Bezbłędna będzie wreszcie organizacja wyścigu, dająca zawodniczkom i zawodnikom w każdym wieku możliwość maksymalnej frajdy z jazdy.

Podczas Mazovia Grave Race Janów Lubelski bawić się będą wszyscy. Dorośli ruszą na jeden z dwóch dystansów: dłuższy, bardziej wymagający Pro (90 kilometrów) lub bardziej rekreacyjny Fit (46 kilometrów). Dystans Pro to wyborna mieszanka wszystkiego, co tylko Roztocze ma do zaoferowania zawodnikom. Sekcje interwałowe, wymagające mocniejszego depnięcia na pedały i głębszego oddechu przeplatane będą spokojniejszymi, widokowymi odcinkami. Opony raz wzbijać będą tumany kurzu, innym razem będą szumieć na asfalcie, by za chwilę podskakiwać na mniejszych czy większych korzeniach. Dystans Fit to z kolei doskonała okazja, by osobiście przekonać się, czym tak właściwie ten gravel jest i czemu gravelowemu szaleństwu uległy tysiące Polek i Polaków. Przygotowana przez Cezarego Zamanę trasa pozwoli bez większego wysiłku na rozsmakowanie się w jeździe po zmieniającym się podłożu. 

Na czym ścigać się w Janowie Lubelskim? Najlepszym wyborem będzie klasyczny gravelowy rower. Ale jeśli nie dysponujemy takim sprzętem, radę da również rower górski. Na linii startu można stanąć też na rowerze szosowym – pod warunkiem, że zamontujemy w nim oponę o grubości 32 milimetrów. W ostateczności, w Janowie Lubelskim można zameldować się też z rowerem trekkingowym.

Dzieci do 12. roku życia będą mogły rywalizować w osobnych zawodach, z odpowiednio dobranym do ich wieku dystansem. Im wystarczy kask na głowie oraz sprawny rower, choćby i biegowy. Trasy dla nich zostaną wytyczone w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu Zoom Natury. Dzięki temu rodzice oraz opiekunowie będą mogli z łatwością kibicować swoich pociechom. Rywalizacja toczyć się będzie w podziale na kategorie wiekowe.

„Kolejny rok z rzędu współpracuję z zespołem Zoom Natury. Właściciele obiektu sami kochają aktywność fizyczną i za każdym razem z radością goszczą u siebie moje rowerzystki oraz rowerzystów. Bez wątpienia miasteczko rowerowe organizowane w Zoom Natury to najwyższy standard, jaki oferuje się podczas wszystkich zawodów w Polsce” – zaznacza Cezary Zamana, dyrektor sportowy Mazovia Gravel Race Janów Lubelski. 

Honorowy patronat nad wyścigiem objął Burmistrz Janowa Lubelskiego, Krzysztof Kołtyś. Przy opracowaniu tras Cezaremu Zamanie pomagali lokalni pasjonaci rowerowych sportów zrzeszenie w Bike Club Janów Lubelski. Wytyczenie tak ekscytujących tras nie byłoby możliwe bez wsparcia ze strony Nadleśnictwa Janów Lubelski.

Zapisy na Mazovia Gravel Race Janów Lubelski już trwają – można to zrobić w kilka sekund, korzystając z wygodnego systemu on-line (https://mazoviagravelrace.pl/janow-lubelski-wydarz... Zapisy będą prowadzone też w dniu zawodów, tj. w niedzielę 17 lipca w Biurze Zawodów.

Zadanie dofinansowano z budżetu Województwa Lubelskiego. 

MAZOVIA GRAVEL RACE JANÓW LUBELSKI

NIEDZIELA 17 LIPCA

Baza zawodów: Janów Lubelski ul. Świerdzowa 41

godz. 9.00 otwarcie Biura zawodów
godz. 10.00 start zawodników na dystansie Pro 
godz. 11.00 start zawodników na dystansie Fit 
godz. 12.30 finisz pierwszych zawodników z dystansu Fit
godz. 13.00 finisz pierwszy zawodników z dystansu pro
godz. 13.30 dekoracja zawodników dystansu Fit
godz. 14.30 dekoracja zawodników dystansu Pro


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl