​Wakacyjny rozkład jazdy. Bike Maraton 2022

Po ostatniej edycji Bike Maratonu w Szklarskiej Porębie rozpoczęły się wakacje, a na horyzoncie mamy już kilka kolejnych interesujących edycji cyklu. Po drodze mieliśmy jeszcze emocjonującą i wyzwalającą ogromną ilość pozytywnych emocji etapówkę Bike Adventure, a już 16 lipca Bike Maraton pojedzie w Bielawie (edycja ULTRA!). Potem czeka nas Obiszów (31 lipca), a 14 sierpnia zapraszamy do Kowar. Nie zapominamy o 10 września i o Bardzie Śląskim, gdzie odbędą się tegoroczne Mistrzostwa Polski XCM PZKol.

Jeszcze nie tak dawno odliczaliśmy tygodnie i dni do startu Bike Maratonu i po raz pierwszy od dwóch lat cieszyliśmy się, że nic i nikt w tym nie przeszkodzi. Wreszcie inauguracja cyklu w Miękini odbyła się bez przeszkód!

Potem była Polanica – Zdrój, Złotoryja i UCI Marathon Series w Jeleniej Górze. Po drodze do Bike Maratonu i Bike Adventure w Szklarskiej Porębie mieliśmy też gravelowy przystanek w Świeradowie – Zdroju i polską eliminację do gravelowych Mistrzostw Świata.

Maratonowi w Jeleniej Górze towarzyszył też wyścig Jelenia Góry Trophy Maja Race HC + Junior Series.

Płynnie weszliśmy też w cykl PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk, którego wybrane edycje towarzyszą Bike Maratonowi, tak jak najbliższy Szosowy Klasyk w Obiszowie i jedyny w swoim rodzaju wjazd na Przełęcz Okraj w Kowarach.

Na razie czeka nas specjalna edycja Bike Maratonu w Bielawie, dokąd „ultra” przywędrowało ze Szklarskiej Poręby i gdzie czeka nas 100 km na dystansie GIGA. Już wkrótce organizatorzy zaprezentują trasę tego wyjątkowego maratonu w Górach Sowich.

Po kilku mocnych górskich edycjach, na półmetku wakacji przyjdzie czas na Gminę Grębocice i kolarski piknik w Obiszowie, a miłośnicy XC w wersji XL, podjazdów na Babę Jagę i kiszonych ogórków już nie mogą się tego startu doczekać.

Wreszcie przyjdzie też czas na powrót w góry i będzie to powrót konkretny. Trasa w Kowarach, balansująca między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi na pewno zadowoli najbardziej wybrednych górali.

Po drodze jeszcze jedna atrakcja, a właśnie kończy się gorączkowe cedowanie pakietów startów przez tych, którzy nie mogą wystartować na tych, którzy wystartować chcą, a nie zdołali się na ten wyścig zapisać… Tegoroczny Uphill Race Śnieżka w Karpaczu odbędzie się 21 sierpnia.

Zgłoszenia do startu w cyklu Bike Maraton: https://bikemaraton.com.pl/zgloszenia/


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl