​Eurobike wkracza na szybki tor mobilności

W dniu zamknięcia pierwszego Eurobike we Frankfurcie, branża rowerowa ma odpowiedzi na globalne wyzwanie, jakie stawia transformacja mobilności.

Pierwsza edycja Eurobike w nowej lokalizacji we Frankfurcie przekroczyła oczekiwania, które już wcześniej były wysokie. W ciągu pięciu dni targowych do nowego miasta Eurobike dotarło 33 780 gości branżowych, a 27 370 entuzjastów rowerów odwiedziło targi w weekend (2021 w Friedrichshafen: 18 770 gości branżowych i 13 424 entuzjastów rowerów). Publiczność we Frankfurcie, pochodząca ze 105 różnych krajów, pokazała, że branża odczuwa potrzebę spotkania się osobiście, aby poznać globalne trendy rowerowe i wspólnie spojrzeć w przyszłość.

Dyrektor zarządzający Fairnamic Stefan Reisinger jest zachwycony sukcesem frankfurckiego debiutu, w którym wzięło udział ponad 1500 firm wystawiających się. Podsumowuje on wydarzenie w następujący sposób:"Najwyższej klasy i bardzo międzynarodowa publiczność uczestniczyła w 30. edycji Eurobike. Pomimo ograniczeń w podróżowaniu, odwołanych lotów i trudności związanych z koronawirusem, impreza osiągnęła poziom, który ostatnio widzieliśmy przed pandemią. Przemysł, handel, decydenci i wszyscy fani rowerów wysyłają z Frankfurtu jasny sygnał: jazda na rowerze musi być dalej wspierana i promowana. Dla branży, Eurobike jest najważniejszą na świecie platformą i trwałym motorem przyspieszającym tę transformację". 

Podczas Dni Festiwalowych tysiące entuzjastów rowerów również przy pięknej pogodzie doświadczyło fascynacji rowerami i kulturą rowerową, z emocjonującymi jazdami testowymi w Strefie Demonstracyjnej, wyścigami rowerowymi i pełnymi akcji pokazami z udziałem międzynarodowych gwiazd sceny rowerowej.

Eurobike 2022 był miejscem pełnym innowacji, w którym producenci z całego świata pokazali świetlaną przyszłość roweru i jego wielu komponentów, zarówno jako sprzętu sportowego, jak i poszukiwanego środka lokomocji. Wielu uznanych i nowych wystawców odzwierciedlało swoim zróżnicowanym asortymentem obecny duch optymizmu na rynku i wyraziło wdzięczność za możliwość zaangażowania się w bezpośrednią wymianę poglądów na trudne tematy, takie jak międzynarodowe przepływy handlowe, łańcuchy dostaw, zrównoważony rozwój i zaspokajanie potrzeb konsumentów. 

Burkhard Stork, dyrektor zarządzający stowarzyszenia przemysłu rowerowego Zweirad Industrie Verband (ZIV), przedstawił następujące podsumowanie: "Co za niesamowity początek! Hale były pełne, a wystawiające się firmy były zadowolone z nawiązanych i pielęgnowanych kontaktów. W ciągu zaledwie kilku godzin przyzwyczailiśmy się do nowego centrum wystawienniczego. Znacznie wzrosło znaczenie branży rowerowej w sferze polityki i jej obecność w popularnych mediach. Jest to znakomita podstawa do kontynuacji wiodących na świecie targów rowerowych w nadchodzących latach."

Hale i tereny wystawowe Messe Frankfurt o powierzchni 140.000 metrów kwadratowych tętniły życiem odwiedzających aż do końca targów. 

Susanne Puello, dyrektor zarządzający Pierer E-Bikes, opisuje doskonałe wyniki: "Eurobike 2022 spełnił nasze oczekiwania pod każdym względem: Organizacja imprezy w nowej lokalizacji przebiegła bez zarzutu, odbyliśmy wiele dobrej jakości spotkań, a atmosfera była ekscytująca w każdym dniu targów. Przeprowadzka do Frankfurtu była świetną decyzją dla całej branży, a temat mobilności rowerowej naprawdę dotarł do serca kwitnącej metropolii."

Zasadnicza zmiana w mobilności miejskiej była szczególnie widoczna w hali wystawowej nr 8, która została zaprojektowana w całości wokół tematu "Future Mobility". Od nowej infrastruktury i rozwiązań logistycznych po technologie akumulatorowe i modne tematy rowerów cargo i start-upów, szerokie spektrum nowoczesnych form mobilności było prezentowane i omawiane w różnych formatach konferencji. Eurobike jest platformą, na której wizja branży jest jasno przedstawiona i zaawansowana w sposób nadrzędny z innymi przedstawicielami i kluczowymi graczami. Rekonstrukcja zbudowanego świata infrastruktury i osiągnięcie społecznej akceptacji roweru to cele, które mogą być osiągnięte tylko w tandemie.

Wszyscy uczestnicy wystawili znakomite oceny za jakość Eurobike. Międzynarodowe przepływy handlowe i zaspokojenie zapotrzebowania klientów końcowych to również wyzwania dla branży rowerowej i temat dyskusji na Eurobike. Zadowolenie wszystkich odwiedzających zostało potwierdzone do ostatniego dnia targów i ocenione na 93 procent.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl