WheelTop pokazuje Wireless MTB Drivetrain z możliwością dostrojenia do każdej kasety 7 do 12 biegów

Ostatniego dnia Eurobike, chiński producent napędów rowerowych, WheelTop, pokazał swój prototyp Wireless MTB Drivetrain. WheelTop EDX OS Series to kosztujący 400 dolarów pakiet składający się z przerzutki, dwóch baterii i bezprzewodowej manetki. Biorąc pod uwagę, że firmware pozwoli skonfigurować przerzutkę do pracy z każdą 7- do 12-biegową kasetą na rynku, może się okazać, że może sporo namieszać na rynku.

Bezprzewodowa przerzutka WheelTop'a ma zasięg dla kaset 10-52T, ale może być skonfigurowana do pracy z praktycznie każdą kasetą od 7 do 12 biegów, na którą masz ochotę. Bezprzewodowy system EDS OX jest wciąż w fazie prototypowania i nie do końca jest jasne, jak dokładnie działałaby rekonfiguracja, ale możliwość pozostaje, czyniąc system super uniwersalnym.

Shifter WheelTop EDS OX posiada dwa przyciski do zmiany biegów w górę i w dół. Wydawać by się mogło, że możliwe są tylko zmiany o pojedyncze stopnie, ale nie można jeszcze tego potwierdzić. Przyciski mają bardzo przyjemne pozytywne odczucia, o wiele bardziej przypominają odczucia z obcowania ze zwykłą przerzutką na linkę niż łopatki SRAM AXS. To powiedziawszy, działanie jest zdecydowanie o wiele lżejsze niż w przypadku jakiejkolwiek manetki linkowej.

Za pomocą przycisku na manetce można przełączyć system pomiędzy dwoma różnymi trybami: trybem normalnej zmiany biegów oraz trybem kalibracji, który pozwala na dokonanie bardzo precyzyjnych regulacji, aby ustawić przerzutkę idealnie.

Data premiery nie jest jeszcze znana.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl