​Triathloniści zebrali ponad 370 tysięcy na pomoc dzieciom

W ostatni weekend maja odbyła się pierwsza tegoroczna impreza z cyklu CIECH Tri Tour – jubileuszowa 10. edycja JBL Triathlon Sieraków. W tym roku na starcie stanęło blisko 1900 śmiałków, którzy razem pokonali 74 tysiące kilometrów! Ich finisze nie tylko dostarczyły im mnóstwa radości i satysfakcji, ale dodatkowo pozwoliły także na zasilenie konta zbiórki na rzecz Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu.

JBL Triathlon Sieraków rozpoczął się w piątek 27 maja od startów dzieci w dostosowanym do ich wieku duathlonie. Prawdziwe sportowe emocje rozpoczęły się w sobotę, podczas startów dorosłych na 1/8, a następnie 1/2 dystansu triathlonowego, o długości prawie 113 km. Dzień później odbyły się ostatnie zmagania zawodników na tzw. ćwiartce. Przez cały weekend triathloniści pobijali nie tylko swoje życiówki, ale także rekordy trasy!

Udział w zawodach był dla zawodników wyjątkowy z wielu względów, a jednym z nich była możliwość pomocy innym. Wszyscy uczestnicy imprez z cyklu CIECH Tri Tour (również ci najmłodsi) swoimi startami wspierają akcję charytatywną na rzecz Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu, organizowaną we współpracy z Fundacją Pho3nix.

Każdy kilometr pokonany podczas przygotowań do zawodów przekłada się na dodatkowe złotówki, a za każdego zawodnika, który przekroczy linię mety organizatorzy dokładają kolejne środki. W Sierakowie udało się uzbierać aż 374.100 złotych. Cel zbiórki jest już na wyciągnięcie ręki, bo do tej pory udało się zebrać aż 4.449.860 złotych z planowanych 4,5 miliona! Organizatorzy liczą jednak na to, że uda im się przebić docelową kwotę.

- Misja już prawie wykonana. Ludzie z żelaza spisali się lepiej niż oczekiwaliśmy, ale to chyba nikogo nie zaskakuje.W Sierakowie zebraliśmy grubo ponad 300 tysięcy, a do planowanego celu potrzeba nam jeszcze około 50. Jestem przekonany, że cel zostanie osiągnięty już w Charzykowych, a w połowie lipca w Poznaniu zakończymy zbiórkę z przytupem! – Mówi Wojciech Kruczyński, organizator imprez z cyklu CIECH Tri Tour.

Szczegóły akcji można odnaleźć na stronie: triisolation.tritour.com.pl/charity. 

Tegoroczną zbiórkę zasilają wszystkie trzy imprezy z cyklu CIECH Tri Tour – JBL Triathlon Sieraków (27-29 maja), Marbruk Triathlon Charzykowy (11-12 czerwca) i JBL Triathlon Poznań (15-17 lipca). Kolejne zmagania już niedługo!


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


Powiązane galerie

komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl