​Jelenia Góra zaprasza na dwa szalone dni kolarstwa górskiego. Kolarski Weekend 4-5.06.2022

Kolejna edycja międzynarodowego wyścigu Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska Race już w najbliższą sobotę na trasach Parku Paulinum. Do Jeleniej Góry zjeżdżają powoli gwiazdy światowego MTB aby wziąć udział w wyścigach elity, a na miejscu trwają ostatnie przygotowania. Zawody mają rangę UCI HC oraz, dodatkowo, Junior Series, co sprawia, że o punkty do rankingu powalczą też najlepsi juniorzy. I w wyścigach elity, i w rywalizacji juniorów zobaczymy też najlepszych polskich zawodników (jednocześnie mamy też Puchar Polski XCO PZKol). W Jeleniej Górze będzie się też toczyła walka w ramach eliminacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Maja Włoszczowska po raz pierwszy w historii tych zawodów nie wsiądzie na rower, ale wystąpi w roli oficjalnej gospodyni. Na pewno wszyscy mamy w pamięci jej zeszłoroczny jeleniogórski start, będący symbolicznym zakończeniem kariery.
Sobota będzie naprawdę długim dniem, wypełnionym kolejnymi wyścigami.
Najpierw o 8:30 start amatorów i mastersów. Panie startujące w tych kategoriach – start o 8:31.
Juniorzy jadą o 10:00, a elita mężczyzn o 12:00.
Elita kobiet startuje o 14:00, a juniorki dwie minuty później. Ze startów elity i juniorów dostępna będzie transmisja live i szykują się również wejścia na antenę dokumentujące i omawiające to co dzieje się na trasach Parku Paulinum.
Aby być na bieżąco z tym co będzie się tam działo, warto zaglądać na profil zawodów na FB: https://www.facebook.com/majaMTBraceOficjalna strona zawodów to https://mtbjelenia.pl/
Maraton startów juniorskich zaczynamy od godz. 16:15 – najpierw chłopcy z U17, a na końcu na trasę swojego wyścigu wyjadą dziewczyny z U13 i będzie to godzina 18:16.

Dekoracje elity i kategorii Junior Series zaplanowane są na 15:45.
O godzinie 10:00 rozpoczną się zawody dla dzieci – Quest Sport Kids Adventure.

Tegoroczna parada kolarska „Jelenia Góra na rowery” wystartuje spod Galerii Sudeckiej o 13:00 i dotrze do Paulinum tuż przed 14:00 – na start elity kobiet.

Wszystkie szczegóły i informacje związane z sobotnimi atrakcjami i planem dnia: https://mtbjelenia.pl/strefa-zawodnika/program-dla...

Po sobocie zawsze jest niedziela i w tym przypadku absolutnie nie ma mowy o odpoczynku. 5 czerwca mamy jeleniogórską edycję Bike Maratonu i znów startujemy pod szyldem UCI Marathon Series.
Wracamy też do tradycji startów z Placu Ratuszowego. Start GIGA i maratonu UCI od godziny 10:00! Mega i Classic od 11:00. Fun startuje o 11:35. Meta w Parku Paulinum – biuro zawodów również.

Klasyfikacja Marathon Series dotyczy oczywiście zawodników i zawodniczek zgłoszonych do rywalizacji UCI na dystansie GIGA. Poza tym, wszystko zostaje bez zmian – i dystanse, i pozostałe klasyfikacje Bike Maratonu.
GIGA w Jeleniej musi być wyjątkowe i na pewno takie będzie. Najdłuższy dystans ma prawie 90 km i powinien zaoferować podczas jazdy wszystko czego można się spodziewać po maratonie MTB pod Karkonoszami. Pętla w Rudawach Janowickich zmieszczona jest między Karpnikami, Krogulcem, Gruszkowem i Mysłakowicami, wyjazd i powrót wiedzie przez Łomnicę. Będzie długo i trudno – tego możemy być pewni.
MEGA ma 57 km, CLASSIC 37, a FUN 16.
Więcej na https://bikemaraton.com.pl/

Po Bike Maratonie w Jeleniej Górze będzie też chwila oddechu między następnymi edycjami cyklu i można ją naprawdę dobrze wykorzystać! Świeradów – Zdrój i Gravel Adventure presented by Eroe.cc to propozycja dla tych, którzy ścigają się lub chcą ścigać na gravelach (a można też startować na rowerach górskich!). Szyld UCI Gravel World Series gwarantuje kolejną grupę zagranicznych zawodników chętnych do obejrzenia z bliska tras w Górach Izerskich.
Ta impreza wystartuje w Świeradowie – Zdroju 18 czerwca i będzie klasyfikacją do tegorocznych gravelowych Mistrzostw Świata.
Kończą się też powoli zapisy na etapówkę Bike Adventure. Dla spóźnialskich to ostatni dzwonek!

A tak było w zeszłym roku...


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl