​Bartłomiej Wawak na podium wyścigu MTB z cyklu Pucharu Czech

Filip Helta zakończył rywalizację na 12 pozycji. W kategorii pań zarówno Aleksandra Podgórska jak i Matylda Szczecińska znalazły się w TOP 10

W sobotnich zawodach Czech MTB CUP XCO startowała światowa czołówka. Zawodnicy KROSS ORLEN Cycling Team odważnie zaczęli rywalizację co przyniosło bardzo dobre rezultaty. Bartłomiej Wawak zakończył wyścig na trzeciej pozycji, jego kolega z drużyny Filip Helta był dwunasty. Wśród pań Aleksandra Podgórska finiszowała na czwartym miejscu a Matylda Szczecińska zakończyła wyścig na siódmej pozycji.  

To był trudny, wymagający i intensywny wyścig. Trasa w czeskim Zadovie obfitowała w długie, siłowe podjazdy przeplatane technicznymi sekcjami w dół. Część z nich była naturalna, część sztuczna. Zawodnicy rywalizowali w warunkach górskich bo zarówno start jak i meta były usytuowane na wysokości powyżej 1000 m n.p.m. Do walki o najwyższe miejsce na podium stanęła bardzo mocna, światowa stawka, nie przeszkodziło to jednak zawodnikom KOCT w wywalczeniu dobrych miejsc. 

- Wszyscy zawodnicy naszej drużyny niezwykle się napracowali i do końca walczyli o jak najlepsze rezultaty. Z przyjemnością muszę przyznać, że im się to udało. Bartek Wawak, mimo gorszego samopoczucia jechał równo i w tempie co ostatecznie przełożyło się na trzeci wynik i podium na mecie. To bardzo dobry wynik naszego zawodnika. Filip Helta kończył rywalizację na dwunastej pozycji. W kategorii pań Ola Podgórska była czwarta a Matylda Szczecińska była siódma. Jednocześnie zajęła bardzo dobre, drugie miejsce w kategorii zawodniczek do 23 roku życia. Te wyniki niezwykle nas cieszą -  komentował weekendowe starty Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl