​Bartłomiej Wawak z KROSS ORLEN Cycling Team awansuje na 8 pozycję w rankingu UCI po ostatnim w tym sezonie wyścigu Salamina MTB Race UCI HC

Ostatni w tym sezonie start, tym razem na greckiej wyspie Salamina, zakończył się dla Bartłomieja Wawaka z KOCT zajęciem 4 pozycji. Wyścig miał kategorię UCI HC, co pozwoliło Bartkowi awansować w rankingu UCI na 8 miejsce. Tegoroczny sezon był dla drużyny sponsorowanej przez KROSS i PKN ORLEN niesłychanie wymagający, ale kończy się bardzo dobrymi osiągnięciami całego teamu.

Trasa dzisiejszego wyścigu była bardzo szybka, organizatorzy przewidzieli sporo krótkich podjazdów i niewiele elementów technicznych. Przy optymalnej pogodzie z lekkim słońcem i temperaturą około 20 stopni, na starcie stawiła się spora grupa utytułowanych zawodników. Bartłomiej Wawak z KOCT, który ma za sobą także piątkowy wyścig, nawiązał równą walkę z czołówką kolarzy, ale ostatecznie musiał zadowolić się czwartym miejscem. 

- Po piątkowym starcie, Bartek nie doszedł do optymalnej dyspozycji, ale ostatecznie zdobyte punkty pozwoliły mu awansować na 8 pozycję w rankingu UCI. Mamy za sobą bardzo długi i wyczerpujący sezon, który dwóch naszych zawodników kończy w pierwszej dziesiątce rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej i to jest dla mnie ogromny sukces. Teraz czas na zasłużony odpoczynek i przygotowania do przyszłorocznych startów. Jestem zmotywowany do pracy i rozwoju zespołu i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy jeszcze mocniejsi – powiedział Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl