​Historyczny wynik Bartłomieja Wawaka z KROSS ORLEN Cycling Team! Polak był siódmy, a Ondrej Cink ósmy podczas wyścigu Pucharu Świata MTB w Szwajcarii

Świetny występ zawodników KROSS ORLEN Cycling Team podczas kolejnego wyścigu Pucharu Świata, tym razem w szwajcarskim Lenzerhaide. Pierwszy raz w historii, obaj zawodnicy grupy kolarskiej wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN, zajęli wysokie pozycje w pierwszej dziesiątce. Po dzisiejszym wyścigu Ondrej Cink utrzymał pozycję wicelidera klasyfikacji generalnej. Kolejny wyścig w Pucharze Świata MTB za nieco ponad 2 tygodnie w Stanach Zjednoczonych.

Wyścig w szwajcarskim Lenzerhaide rozgrywano na trudnej trasie, z mnóstwem naturalnych przeszkód, która wymagała od zawodników nie lada koncentracji i umiejętności. Ondrej Cink i Bartłomiej Wawak pokazali niezwykłą wolę walki i nie odpuszczali do samego końca, dostarczając widzom i całej ekipie ogromnych emocji. Różnice między zawodnikami były minimalne. 

- Trasa w Szwajcarii była bardzo szybka. Bartek Wawak przebił się z drugiej linii i ukończył wyścig w pięknym stylu, lokując się po raz pierwszy w historii w pierwszej dziesiątce. Ondrej Cink po doskonałej jeździe przekroczył linię mety tuż za nim. Panowie dali z siebie wszystko i wspólnie napisaliśmy piękną historię, bo po raz pierwszy, dwóch zawodników KROSS ORLEN Cycling Team finiszowało w pierwszej dziesiątce. Piekielnie szybkie tempo, świetna atmosfera wśród kibiców na trasie i bardzo dobry występ naszych zawodników, jestem bardzo szczęśliwy – podsumował dzisiejszy wyścig Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team. 

Przed nami finałowa edycja Pucharu Świata w Stanach Zjednoczonych w Snowshoe za nieco ponad dwa tygodnie. Po dzisiejszym wyścigu Ondrej Cink utrzymał pozycję wicelidera klasyfikacji generalnej, Bartłomiej Wawak zajmuje 23 miejsce. Obaj są silnie zmotywowani, by w USA walczyć o jak najlepsze pozycje.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl