​Maja Włoszczowska i Bartłomiej Wawak zwyciężyli w Mistrzostwach Polski XCC w Jeleniej Górze

Doskonały występ zawodników KROSS ORLEN Cycling Team podczas Mistrzostw Polski w rodzinnej miejscowości naszej olimpijskiej medalistki. Po zaciętej walce na wymagającej trasie wytyczonej w Parku Paulinum, Maja Włoszczowska zwyciężyła w wyścigu elity kobiet a Bartek Wawak dojechał na linię mety jako pierwszy w elicie mężczyzn. Już jutro w Jeleniej Górze Maja Włoszczowska po raz ostatni w karierze, będzie rywalizować na trasie wyścigu w Polsce. Za tydzień czeka ją ostatni start podczas Mistrzostw Świata w Maratonie MTB na włoskiej Elbie. 

Trasa dzisiejszego wyścigu została dobrze przygotowana, pogoda dopisała, a zawodnicy mogli liczyć na gorący doping licznie zgromadzonych kibiców. To dzięki nim atmosfera podczas wyścigu była gorąca, a zawodnicy dali z siebie wszystko.

- Bardzo się cieszę, że drużyna KROSS ORLEN Cycling Team wygrywa pierwsze, historyczne Mistrzostwa Polski XCC i po raz kolejny zapisuje się w historii. Już jutro zawodnicy wezmą udział w wyścigu cross country w tym samym miejscu, a na linii startu zamelduje się pełny skład KOCT, czyli Maja Włoszczowska, Bartłomiej Wawak oraz Ondrej Cink. Dla Mai będzie to ostatni wyścig w Polsce, więc będziemy mocno trzymali kciuki za nią oraz jej kolegów z drużyny KOCT – mówił Kornel Osicki, team manager KROSS ORLEN Cycling Team. 

Zawodnicy wystartują jutro na wymagającej technicznie trasie, którą cenią za naturalną konfigurację terenu, choć nie brakuje tu również sztucznych przeszkód dokładanych co roku przez organizatorów.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

GalerieWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl