Maja Włoszczowska piąta podczas Mistrzostw Świata MTB cross country we włoskim Trentino. To ostatni w karierze start zawodniczki KROSS ORLEN Cycling Team w tego typu zawodach.

W sobotnich mistrzostwach rozgrywanych w Val di Sole na starcie stanęli wszyscy zawodnicy KROSS ORLEN Cycling Team. Emocje w drużynie były wyczuwalne jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji. Był to bowiem ostatni start utytułowanej zawodniczki w Mistrzostwach Świata cross country. Maja Włoszczowska miała apetyt na jeszcze jeden medal do swojej bogatej kolekcji. Nasza sportsmenka zaczęła doskonale, przez większość zawodów jechała w czołówce, jednak pod koniec zaliczyła niegroźny upadek i ostatecznie na mecie zjawiła się na piątej pozycji.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem występu Mai w tym wyścigu. Nasza zawodniczka jak zwykle udowodniła, że walczy i do końca ściga się o najlepsze miejsce. Dobra taktyka, wspaniała równa jazda i upór – tak mogę podsumować ten występ. Gdyby nie pechowa wywrotka Maja miała w zasięgu brązowy medal. Mimo tego Maja po ponad 20 latach wspaniałej kariery udowodniła, że potrafi ścigać się we wspaniałym stylu. Należą jej się gratulacje, podziękowania i wielki podziw - mówił po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Przed naszą zawodniczką jeszcze jeden start w maratonie Mistrzostw Świata MTB, który odbędzie się na przełomie września i października na włoskiej Elbie.

W sobotę ścigali się także mężczyźni. Bartłomiej Wawak z KROSS ORLEN Cycling Team po bardzo dobrym starcie dojechał do mety na 24 miejscu.

- To dobry wynik naszego zawodnika, w całym tym seoznie Bartek zrobił bardzo duży postęp w swojej karierze, gratuluje mu występów i dziękuję że włożył w to tak wiele ciężkiej pracy - mówił po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Drugi z zawodników KOCT Ondrej Cink wlaczył o medalowe miejsce, w zasięgu był brąz, jednak zabrakło szczęścia z powodu usterki sprzętu dotarł na metę na 16 pozycji. Za tydzień kolejny wyścig edycji Pucharu Świata, tym razem panowie będą rywalizować w Szwajcarii.

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie, obecna na trasach rowerowych od dekady. Ubiegły sezon zespół zakończył na drugiej pozycji w klasyfikacji w światowym rankingu MTB. W skład grupy wchodzi elita światowego kolarstwa górskiego. Zawodników sponsorują polski producent rowerów KROSS oraz PKN ORLEN.


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl