​PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk finiszował w Miękini

Szosowy Klasyk Miękinia był kolejną edycją cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk, która w minioną niedzielę odbyła się w Miękini. Zawodnicy i zawodniczki z całej Polski ścigali się na dystansie PRO (101 km) i FUN (50 km). Na krótszym dystansie rozegrano też Mistrzostwa Polski Strażaków i Policjantów, a wcześniej z trasą Szosowego Klasyka zmierzyli się żacy i młodzicy, którzy w ramach IX Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Korona Kocich Gór do pokonania mieli jedną rundę o długości 25 km. Wyścig ten był memoriałem Kornela Morawieckiego. Łącznie na szosach Gminy Miękinia ścigało się prawie pół tysiąca zawodniczek i zawodników.

Z dystansem 101 km najszybciej uporał się Adam Adamkiewicz (strefasportu.pl/ MW Inwest), który oczywiście wygrał swoją kategorię wiekową M30. W cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk zawodniczki i zawodnicy startują i rywalizują w obrębie własnych kategorii wiekowych, a do finałowej edycji w Sobótce coraz bliżej, więc start i wynik z Miękini może okazać się dla niektórych kluczowy. M16 wygrał Jan Modzelewski (LKS Baszta Golczewo), M20 Jakub Jąkała (7R Rowmix Team), U23 Paweł Wieczorek (Apart Park Świnoujście), M40 Andrzej Jarosz (7R Rowmix Team), M45 Tomasz Kowalski (Bike Center Atak Sport Świdnica), M50 Jarosław Zygmąt (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team), M55 Zbigniew Kaczała (Team Rowery Turowski), M60 Lech Ergang (Merx Team), a M65 Lechosław Michalak (Rycerze Rolanda Maciejewski Cyclig Team). 

W klasyfikacji kobiet na dystansie PRO pierwsza kreskę na mecie przecięła Karolina Przybylak (Road-racing.pl), wygrywając w K20. Natalia Rau (KS Deichman SKSM Abus Sobótka) wygrała K16. W K30 pierwsze miejsce dla Kamili Wójcikiewicz (Agrochest Team), a w K40 wygrywa Joanna Legierska – Dutczak (Seven Perceptus Team).

Na dystansie FUN w K20 wygrywa Małgorzata Łyczko (Elmar Eska Team), w K30 Katarzyna Kalita (Brandovo), w K40 Katarzyna Marchewka (Citroen Peugeot Wojciechowski Zielona Góra), w K45 Dorota Kuźma (Eroe Racing Club), a w K50+ Katarzyna Boczkowska – Pidek (Seven Perceptus Team). Katarzyna Kalita była najszybsza spośród wszystkich pań startujących w tym wyścigu.

Panowie: w M16 wygrywa Piotr Dębiec (Zarębski Team), w M20 Tomasz Szrajber (Sokół Skalmierzyce), w M30 najszybszy open Paweł Perkowski (Mitsubishi Materials MTB Team), w M40 Marcin Bukraba (Romet Factory Team), a w M45 Ireneusz Kucewicz (Quest Road). Jeśli chodzi o kategorię M50, to tu najlepszy był Dariusz Spychała (Romet Factory Team), M55 wygrywa Jacek Grabowski (Polonia Hannover), M60 Stefan Dziedzic (Rawex Energy Saving), M65 Henryk Charucki (Colnago-Mavic Team), M70 Ryszard Rawski (Rawex Energy Saving), M75 Zygmunt Pfeifer (Rawex Energy Saving), a M80 Józef Misiak (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team).

Pełne wyniki Szosowego Klasyka Miękinia: https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,5088

Wyniki IX Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Korona Kocich Gór i memoriału Kornela Morawieckiego oraz Mistrzostwa Polski Strażaków i Policjantów: https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,5089

Więcej szczegółów i informacji na temat cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk można  znaleźć na https://szosowyklasyk.pl i https://viadolnyslask.pl


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl