​Bartłomiej Wawak z KROSS ORLEN Cycling Team deklasuje rywali w wyścigu Orlen Myślenice MTB XCO C2 w klasyfikacji UCI.

Prowadzenie od startu do mety. Dyktowanie tempa, kontrolowanie wyścigu i rywali – tak w skrócie można podsumować dzisiejszy start Bartłomieja Wawaka w Myślenicach. Był to ostatni wyścig zawodnika zespołu KROSS ORLEN Cycling Team przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio. 

Niedzielny wyścig odbywał się w bardzo trudnych warunkach. Przez cały czas padał intensywny deszcz, trasa była bardzo śliska i pokryta gęstym błotem. Te warunki nie przeszkodziły jednak zawodnikowi KROSS ORLEN Cyclig Team wygrać w doskonałym stylu. Wspieramy dopingiem polskich kibiców Bartłomiej Wawak prowadził od początku do mety. 

- Bartek potwierdził dziś w pełni swoją dominację na krajowym podwórku, nie dał żadnych szans innym zawodnikom. Jestem zadowolony z wyniku ale jeszcze bardziej cieszy mnie forma i dyspozycja zawodnika. Bartek kolejny raz udowodnił, że jest w pełni gotowy i zasłużenie znalazł się w składzie polskiej reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio - mówił po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Zawody w Myślenicach były ostatnim startem przed rozpoczynającymi się niebawem Igrzyskami Olimpijskimi w stolicy Japonii. Wystartują w nich wszyscy zawodnicy, którzy na co dzień jeżdżą w barwach KROSS ORLEN Cycling Team.

- Bardzo liczę na dobry start wszystkich zawodników. Zarówno Maja Włoszczowska, Bartek Wawak czy Ondrej Cink, który będzie reprezentował Czechy są w dobrej formie i z niecierpliwością czekają na wyjazd do Tokio. Wszyscy mocno pracowali przed Igrzyskami, mam nadzieję że przełoży się to na dobre, indywidualne wyniki. Trzymam za nich kciuki i zachęcam do kibicowania. Jednocześnie jako trener polskiej reprezentacji będę wspierał naszych zawodników i zapewnię im pełne wsparcie w trakcie igrzysk – mówi Kornel Osicki.

Przypomnijmy – start mężczyzn odbędzie się 26 lipca a dzień później 27 lipca w wyścigu kobiet startuje Maja Włoszczowska.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl