​Wielki Finał w Żyrardowie za nami!

W niedzielę odbył się Wielki Finał ŻTC BIKE RACE 2021, rywalizacja rozegrała się nad Zalewem Żyrardowskim. Było coś dla biegaczy, jak i kolarzy.

Najpierw na trasę wyruszyli ci pierwsi. W porównaniu do ubiegłego roku, tym razem startujący na dystansie krótszym, tj. 5 km, w całości biegli po asfaltowej trasie. Ich zmagania zaczęły się 5 minut później niż biegaczy na 10 km. Obu peletonom przewodzili piloci na motorach. W biegu głównym zawodnicy zmagali się z niewielkim podbiegiem na około 4 kilometrze. Poza tym trasa była płaska. Od początku na czoło wysforowała się grupa zawodników, która nadawała ton rywalizacji. Ostatecznie pierwszy na metę przybiegł Piotr Banasiak z KS Start Pułaski Warka w czasie 36:51. Osiem sekund za nim finiszował Konrad Łabędzki z Ducla Academy Warszawa (36:59). Trzecie miejsce na podium zajął Marcin Jancewicz z rezultatem 37:09. Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Agnieszka Pachniewska z Płocka (43:28), która o blisko dwie minuty wyprzedziła Katarzynę Nowakowską z Adidas Runners Warsaw (45:17). Trzecia do mety dobiegła Agnieszka Bąk z Pawko Runner Team, pokonując ten dystans w 45:51.

Punktualnie o 12:00 rozpoczął się wyścig kolarski. Zawodnicy ścigali się na rundzie o długości 26,5 kilometra. Po starcie z ul. Ziołowej trasa biegła ulicami Słowiańską i Mickiewicza w kierunku Korytowa, gdzie następował skręt w prawo na Wręczę. Na wielostronnym skrzyżowaniu we Wręczy skręt w lewo w kierunku Świnic. Po dojechaniu do Świnic skręt w prawo i ul. Żukowską do Wręczy, gdzie skręt w prawo w kierunku wielostronnego skrzyżowania, na którym skręt w lewo. Następnie przez Pniowe, skręt w prawo na Bednary Dolne i skręt w prawo na Aleksandrię. Po dojechaniu do drogi poprzecznej skręt w lewo na Nowy Dworek. W miejscowości Benenard skręt w prawo, przez wiadukt nad "50" do Korytowa, gdzie skręt w lewo w Świerkową na metę przy ul. Ziołowej w Żyrardowie.

Tradycyjnie najmłodsi kolarze mieli do pokonania najdłuższy dystans, w M20 triumfował Kacper Kistowski z MERX TEAM POLSKA, w M30 Michał Kucharski (Cyklomaniacy Łódź - Volveno Cycling Apparel), a w kategorii RED (zawodników starszych, jadących pełny dystans) wygrał Radosław Rękawek (Cross Car Tel). Po zakończeniu zawodów odbyło się uroczyste nagrodzenie nie tylko najlepszych zawodników etapu, ale także klasyfikacji generalnej. Pełne wyniki dostępne są na stronie www.ztc.pl.

– Za nami pełen zwrotów i akcji sezon. Dobiegła końca rywalizacja kolarska w ramach cyklu ŻTC BIKE RACE, ale nie oznacza ona końca kolarskich emocji. 18 września zapraszam wszystkich do Warszawy, gdzie odbędą się zmagania w jeździe indywidualnej na czas w ramach „Bielańskiej Czasówki” – mówi Wojciech Pawelec, dyrektor cyklu ŻTC BIKE RACE.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl