​Trzeci etap ŻTC BIKE RACE - Memoriał Marka Galińskiego za nami

6 czerwca odbył się trzeci etap ŻTC BIKE RACE 2021, był to jednocześnie Memoriał Marka Galińskiego.

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich kolarzy urodził się właśnie w Opocznie. Tam też znajduje się jego grób, na którym w niedzielne przedpołudnie władze samorządowe oraz kolarze złożyli symboliczne kwiaty. Galiński to dziewięciokrotny mistrz Polski Cross Country (2000, 2004−2011) i czterokrotny w maratonie MTB (2006−2007, 2009−2010), dziesięciokrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej Grand Prix MTB, trzeci zawodnik mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym, czterokrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich (Atlanta, Sydney, Ateny, Pekin), wielokrotny uczestnik mistrzostw świata i Europy.

To właśnie jemu dedykowana była jedna z kategorii SUPER PRESTIGE M30. Najlepszy okazał się w niej Gabriel Girau z PRO4FUN, który na kresce wyprzedził Karola Sładka (Spica Solutions) oraz Pawła Teterę (Kolarski Klub Tandemowy Hetman Lublin). To do Hiszpana trafiła okolicznościowa koszulka zwycięzcy memoriału.

Kolejne wyścigi z cyklu ŻTC BIKE RACE 2021 odbędą się już za tydzień w Grójcu oraz Żychlinie, odpowiednio 12 i 13 czerwca. – Już teraz zapraszamy wszystkich na weekend z ŻTC BIKE RACE. Wyjątkową rywalizację, bo rozegraną jako ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski ze startu wspólnego, które odbędą się 20 czerwca w Rawie Mazowieckiej – zachęca do udziału w kolejnych zawodach, dyrektor  cyklu Wojciech Pawelec.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl