ŻTC BIKE RACE zainaugurowało kolarski sezon 2021

W miniony weekend wystartowały pierwsze wyścigi w ramach cyklu ŻTC BIKE RACE 2021. W sobotę rywalizowano w Serocku, w niedzielę w Garwolinie. W dwudniowym święcie kolarstwa udział wzięło prawie 400 kolarzy.

W strugach deszczu rozpoczynały się kolarskie zmagania tegorocznego sezonu. Zawodnicy ruszyli na 34-kilometrową rundę z serockiego rynku, a ich walce przyglądał się były prezes Polskiego Związku Kolarskiego – Dariusz Banaszek. Najmłodsze kategorie miały do przejechania najdłuższy dystans – trzy okrążenia, czyli 102 kilometry. W kategorii M20 triumfował Kacper Bartkowski z Minion squad przed Jackiem Sargalskim oraz Marcinem Sztuką. W M30 najszybszy Dariusz Kołakowski, a wśród pań triumfowała aktualna Mistrzyni Świata UCI Masters, srebrna i brązowa medalistka mistrzostw świata, czterokrotna torowa Mistrzyni Polski – Anna Rząsowska.

Dzień później rywalizacja przeniosła się do Garwolina, gdzie warunki pogodowe były o wiele lepsze od tych sobotnich. Sprzyjało to zaciętej rywalizacji od startu do mety. Tym razem wśród pań triumfowała Anna Witczak z Zośka Womens Cycling, w M20 najszybszy był rzeszowianin Maciej Szczepanik, a w M30 Grzegorz Jazurek.

Pełne wyniki zawodów dostępne są na stronie: https://www.ztc.pl/wyniki.html

Kolejny wyścig z cyklu ŻTC BIKE RACE odbędzie się już 6 czerwca w Opocznie.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl