Breezy Hallny. Powiew profesjonalizmu.

Jakiś czas temu nasza redakcja przeprowadziła mały przegląd rynku półmasek antysmogowych. Temat cieszy się sporym zainteresoaniem co roku w porze jesienno zimowej. Do naszego zestawienia dołączyła również marka Breezy ze swoją filtrującą półmaską o dość swojskiej  nazwie Hallny.

KONSTRUKCJA

...przy której producent podszedł do tematu bardzo sumiennie, zwracając uwagę zarówno na wygodę jak i efektywność pracy fitrów. Materiał samej maski wykonany z elastycznego neoprenu potrafi się po założeniu dobrze dopasować do kształtu twarzy, a za dokładniejsze jej przyleganie odpowiadają cztery  elementy. Nosek z formowalnej blaszki profilujący górną część osiadającą na nasadzie nosa, główny pas mocujący zapinany na rzep w okolicach szyi i potylicy ( regulacja długości za pomocą długości zapięcia rzepem), regulacja kształtu podbródka- tutaj również formowane zapięciem rzepem, oraz dodatkowy pas zakładany na głowę, który jest bardzo przydatny właśnie podczas aktywności fizycznej. Co ciekawe, w naszym dotychczasowym zestawieniu masek tak funkcjonalnym mocowaniem półmaski mógł się pochwalić jedynie producent półmasek profesjonalnie używanych w przemyśle. Siatka wszyta w przedniej części maski pozwala na bardzo swobodny przepływ powietrza, który w żadnej mierze nie utrudnia dostępu do wewnętrznego filtra. 

FILTROWANIE

...polega na przeływie wciąganego powietrza z otoczenia poprzez filtr zamontowany bardzo stabilnie połączeniem śrubowym z zaworem zwrotnym powietrza. Ta stabilność połączenia ma dość duże znaczenie podczas aktywności fizycznych, podczas których ciągłe przemieszczanie się filtrów wewnętrznych często w innych produktach sprawia dość duży kłopot użytkownikowi. Zestaw Hallny zawiera dwa różne filtry. Casual przeznaczony do użytku codziennego z materiałów filtrujących klasy FFP3, który wykazuje sie nieco mniejszym przepływem powietrza, oraz Active o zwiększonym przepływie powietrza i materiale filtracyjnym klasy FFP2. 

Wrażenia z jazdy

...były bardzo pozytywne. Kilka spokojniejszych treningów pozwoliło nam ocenić komfort użytkowania na bardzo przyzwoitym poziomie. Spodziewaliśmy się kolejnego produktu, który  nie pomaga, a przeszkadza wręcz w jeździe na rowerze. Tym razem jazda z półmaską nie sprawiała niemal żadnych kłopotów, sporadyczne poprawianie maski na twarzy można zaakceptować jako nie mające wpływu na przebieg aktywności. Jazda, czy trening podczas niskiego, czy średniego pułapu wysiłku nie sprawiała trudności i w małym stopniu ograniczała oddech. Wilgoć po dłuższym okresie czasu ( 30-60 minut) odprowadzana była nadal w zadowalającej objętości z wnętrza maski. Problematyczne natomiast stawały się próby jazdy w wysokim pułapie wysiłku, podczas interwałów treningowych, czy bardzo mocnej jazdy pod górę. Tutaj efekt "przyduszania" zmuszał do rezygnacji z intensywnej jazdy, lub ściągnięcia maski. Hallny z pewnością  będzie dobrym wyborem do lekkich, nawet dłuższych treningów, dojazdów do pracy, czy przejażdżek turystycznych.

Książeczka obsługi którą można znaleźć w opakowaniu dostarcza wszystkich informacji dotyczacych użytkowania, czy doboru rozmiaru maski do głowy. 

Strona producenta i dystrybutora:  Maski antysmogowe

Cena półmaski 409 zł


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl