Majka Days już za dwa tygodnie.

http://www.majkadays.com/To już trzecia edycja tego popularnego wśród amatorów dwudniowego wyścigu, którego patronem jest Rafał Majka. Tegoroczna trasa zmieniła swoją dotychczasową miejscówkę i tym razem poznamy trasy, na których na codzień trenuje podczas pobytu w rodzinnym domu Rafał. Okolice Dobczyc, skąd pochodzi nasz góral są naszpikowane ciekawymi i wymagającymi trasami, na których nie zabraknie stromych krótkich jak i długich podjazdów. Organizator G.G. Promotion obiecuje darmowe, piekne widoki na trasie jako dodatek do pakietów startowych.

W pierwszym dniu startowym na zawodników czeka bardzo ciekawa trasa jazdy indywidualnej na czas. Przygotowana dla zawodników dobrze wspinających się na szosie, jednak wymagająca również dobrej techniki zjazdowej, do czego zmusza profil trasy przejazdu. 11 km i niemal 200 m w pionie jakie trzeba pokonać z nawrotem na półmetku pozwala zrobić solidny zapiek mięśniom na dwóch podjazdach wzdłuż trasy wyścigu. Miejscowość startu/ mety oddalona o kilka kilometrów od Dobczyc gwarantuje znikomy ruch samochodowy i piękny widok na pobliski zalew. Na trasie, oraz wzdłuż dojazdu do mety możemy być pewni solidnego dopingu, dodającego skrzydeł w walce o cenne sekundy. 

Wyścig ze startu wspólnego podczas drugiego dnia oferuje już o wiele wiecej atrakcji niz poprzedzająca go czasówka. Być może zarówno na starcie, jak i podczas rywalizacji natkniecie się na Rafała, który czynnie uczestniczy co rok w tym wyścigu. Po ostatnich zapowiedziach spodziewać się również możemy zwycięzcy etapu Giro dItalia- Cesare Benedetti. W tym dniu do wyboru mamy aż trzy trasy o róznym stopniu trudności i długości. Pierwsza z nich to 37 km i przewyższenia sumujące się w ponad 600 metrach. Dystans średni to odpowiednio 55 km i ponad 900 metrów w górę, a królewski dystans mierzy 76 km i ponad 1200 metrów pionowo. Jak widać, organizator nie pozostawia złudzeń i pokazuje całą gamę podjazdów, na których trenuje Rafał Majka

W miasteczku wyścigowym zapewne tradycyjnie spotkać bedzie można wiele namiotów i stoisk branżowych, co pozwoli ciekawie spędzić czas ze znajomymi, przeglądając rynek rowerowy. Na kazdego uczestnika kończącego zmagania czeka na mecie stylowy medal, przygotowany celowo pod ten wyścig dla finiszerów. Zapamiętany przez uczestników poprzednich edycji rozmach z wręczanymi pucharami i nagrodami pozostaje na niezmiennie wysokim poziomie i każdy stający na podium powinien być zadowolony z docenienia jego ciężkiego wysiłku. 

Link do zapisów w wyściagach znajdziecie pod tym linkiem : https://dostartu.pl/majka-days-v2950.pl.html

Strona organizatora : 


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


Powiązane galerie

komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl