Zwycięstwo Rity Malinkiewicz w Garmin MTB Series

Ostatni tydzień minął w branży rowerowej pod znakiem targów Bike – Expo w Kielcach. Nie inaczej było w CST, gdzie cały Team był zaangażowany w targowy projekt. Dla zawodników finałem udziału w całej imprezie miał być występ w kończącym targi Bike Maratonie. Ostatecznie wystartował tylko Michał Kwiatek, który dzielnie bronił honoru drużyny CST, zajmując w swojej kategorii trzecie miejsce.

Pozostali zawodnicy, łącznie z liderem Darkiem Batkiem narzekali na przeziębienie i nie zaryzykowali startu ze względu na zdrowie. Tegoroczny Mistrz Polski w maratonie MTB ustawił się tylko do honorowego startu, gdzie była okazja do zrobienia kilku fajnych zdjęć przez fotoreporterów.

Plan startu w Bike Maratonie w Kielcach od początku nie dotyczył Rity Malinkiewicz, której zadaniem było wystartować w maratonie Garmin MTB Series w Wejherowie. Zawodniczka CST MTB Teamu już w piątek wyruszyła na Pomorze, bowiem w sobotę miał miejsce XII MTB Gdynia Maraton, gdzie firma CST Poland była jednym ze sponsorów imprezy. Dzień później na trasie w Wejherowie Rita nie miała sobie równych i wygrała pierwszą edycję serii wyścigówGarmin.

- Był to mój pierwszy start w wyścigu Garmin MTB Series i od razu zwycięstwo, więc oczywiście jestem mega zadowolona – mówi Rita. –Tempo było bardzo szybkie, a trasa momentami dość ciężka. Jednak zwycięstwo osłodziło mi wysiłek i ból – dodaje z uśmiechem zawodniczka CST. – Cieszę się każdym startem, bo koniec sezonu tuż, tuż, a po moich problemach byłam wybita z rytmu i przez dłuższy czas nie mogłam normalnie startować. Za tydzień maratony Vienna Life Lang Team i kolejna edycja Garmina, gdzie również zamierzam powalczyć o pełną pulę i cieszyć się jazdą – kończy Rita.

Poza wyścigami Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe w Kwidzynie i Garmin MTB Series w Stężycy, zawodnicy CST MTB Team wystartują jeszcze w finałowym maratonie Bike Atelier w Ustroniu. We wszystkich walczymy w klasyfikacji generalnej, więc nasza obecność jest obowiązkowa.


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl