Maraton Żar Challenge po szosach Beskidów już w ten weekend.

Już 30 maja 2026r. w Międzybrodziu Żywieckim wystartują uczestnicy maratonów szosowych Żar Challenge. Areną zmagań uczestników będzie tytułowa Góra Żar w Gminie Czernichów, na którą zawodnicy wjadą wymagającym podjazdem, a kibiców zapraszamy do wyjazdu koleją PKL Góra Żar, aby mieli siły na głośny doping uczestników maratonów.   

Kolarze będą startować przy dolnej stacji kolei linowo-terenowej w zależności od dystansu już od godz. 8:30 a ostatni ok. 12:30. Pierwszych finiszów na szczycie Góry Żar spodziewamy się w okolicach godz. 14:15, limit wjazdu na metę wyznaczony jest na godz. 17:00.Formuła imprezy jest otwarta, jedziemy w ruchu otwartym i każdy jedzie w tempie jakim lubi, w grupie znajomych, na 2 krótszych dystansach trasa będzie oznakowana strzałkami, a na najdłuższym otrzymacie sprawdzone pliki GPX, aby wgrać do swoich nawigacji. Na trasie organizator zapewnia bufety żywieniowe, pomoc medyczną i techniczną w razie potrzeby. Po dotarciu na metę, będzie możliwość skorzystania z dodatkowego zimnego bufetu z napojami, owocami i ciastami, a po uspokojeniu tętna zapraszamy na gorący posiłek do restauracji Góra Żar.Na trasie będą czekać najlepsi nasi fotografowie, tak więc uśmiechajcie się, a po wydarzeniu będziecie mogli bezpłatnie pobrać swoje zdjęcia z naszej strony.    Podczas jazdy zachęcamy do podziwiania pięknych widoków Beskidu Małego, Żywieckiego czy Śląskiego, natomiast na ostatnim podjeździe będzie czekał na Was wyznaczony pomiar czasu, tak więc jak chcecie to zachęcamy do sprawdzenia swojej nogi, aż do mety. 

  Finałowy odcinek Żar Challenge to jeden z kultowych podjazdów w Polsce, 7,7km długości z przewyższeniem ok. 455m i średnim nachyleniem ok. 5,5%. Przy okazji możecie spróbować pobić czas Przemka Niemca, który na koniec kariery zawodowej w 2018r. wykręcił na tym odcinku czas 18:14, jeśli uda się poprawić ten czas to najszybszy zawodnik otrzyma Premię Specjalną w wysokości 2000PLN i gratulacje od Przemka, z którym macie możliwość jechać ramię w ramię, jedzie z nami na najdłuższym dystansie Korona Beskidów!    Każdy z uczestników może wybrać jeden z trzech dystansów, tak aby każdy znalazł wyzwanie na miarę własnych możliwości:- RUNDA KOCIERSKA - dystans ok. 54 km o przewyższeniu ok.1180 metrów- TOUR BESKID MAŁY - dystans ok. 88 km o przewyższeniu ok. 1725 metrów- KORONA BESKIDÓW - dystans ok. 164 km o przewyższeniu ok. 3110 metrów   Na każdym z dystansów wyłonimy najszybszych, a pierwsze trójki z podziałem na kategorie wiekowe i płeć nagrodzimy trofeami i atrakcyjnymi nagrodami. Dodatkowo każdy na szczycie otrzyma pamiątkowy medal Finishera oraz w pakiecie pamiątkowy t-shirt (osoby opłacone do 27 maja 2026).   Dekoracja z najpiękniejszą panoramą na samym szczycie PKL Góry Żar!   Partnerami Głównymi maratonów rowerowych Żar Challenge są PGE Energia Odnawialna, Urząd Gminy Czernichów i Bike Stop, Partnerami wspierającymi są PKL Góra Żar, Beskid Media, Gmina Łękawica, Piekarnia Bronowscy, a organizatorem sprawdzona marka Tatra Cycling Events.  

 Zapisy i dodatkowe informacje na stronie:www.tatracyclingevents.com/zar-challenge


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl