​Czwarta odsłona MTB Kamieńsk w ostatnią sobotę lipca!

Czwarta edycja MTB Kamieńsk odbędzie się 27 lipca 2024 roku. Wyścig na najwyższej górze w centralnej Polsce z roku na rok przyciąga na start co raz więcej amatorów kolarstwa górskiego. Uczestnicy MTB Kamieńsk mają do wyboru dwa dystanse: Hobby (~25km) i Mega (~52km). Zapisy już trwają, a formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.mtbkamiensk.pl

Trasy pełne wyzwań

Jednym z największych wyróżników MTB Kamieńsk są trasy, które oferują wszystko, czego można oczekiwać od prawdziwego wyzwania dla roweru górskiego. Od stromych zboczy, przez ścieżki pełne korzeni i kamieni, po szybkie zjazdy i długie podjazdy czy techniczne singel tracki.

Trasy są starannie zaprojektowane, tak aby każdy znalazł na nich coś dla siebie, zarówno doświadczeni jak i początkujący kolarze dopiero zaczynający swoją przygodę z mtb – mówi Bartłomiej Sobecki pomysłodawca wyścigu, dodając – od drugiej edycji postawiliśmy na dwa dystanse, które różnią się od siebie nie tylko długością tras, ale również ich trudnością dzięki czemu każdy jest w stanie spróbować swoich sił na wyścigu po górze Kamieńsk.

Wyjątkowa lokalizacja, kategorie i medale 

Kamieńsk to nie tylko idealne miejsce do organizacji wyścigu MTB ze względu na swoje trasy, ale również lokalizację zawodów. Góra Kamieńsk zlokalizowana jest praktycznie przy samej autostradzie A1 umożliwiając szybkie dotarcie na zawody z różnych zakątków Polski, co potwierdzają minione edycje.  Warto dodać, że na mecie każdy z uczestników otrzymuje pamiątkowy gliniany medal, a najszybsi nagradzani będą w kategoriach open i wiekowych oraz specjalnej premii górskiej. W tym roku po raz pierwszy w programie MTB Kamieńsk znalazła się klasyfikacja drużynowa, w której rywalizować będą uczestnicy długiego dystansu.

Organizatorami zawodów MTB Kamieńsk są Stowarzyszenie Bądź Aktywny oraz firma inesSport, a partnerami Nadleśnictwo Bełchatów oraz OSIR Góra Kamieńsk. Szczegółowe informacje dotyczące wyścigu dostępne są na stronie www.mtbkamiensk.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl