​Czas na drugi etap ŻTC BIKE RACE

28 kwietnia w Zduńskiej Woli odbędzie się drugi etap cyklu kolarstwa szosowego ŻTC BIKE RACE. To pierwszy wyścig tej serii w mieście nad Pichną.

Baza imprezy zlokalizowana zostanie w Zduńskiej Woli przy ul. Dolnej 41, tam też znajdzie się biuro zawodów, a po ich rozegraniu odbędą się dekoracje najlepszy zawodników. Tradycyjnie rywalizacja odbędzie się z podziałem na kategorie wiekowe w dwóch prestiżowych cyklach SUPER PRESTIGE i FIT RACE. Zawodnicy ścigać się będą na rundzie o długości 29,2. START-META na ul. Dolnej przed Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym – start ul. Dolną i od razu skręt w lewo w ulicę Paprocką. Po dojechaniu do ulicy Zduńskiej wjazd na rundę – nadal prosto ulicą Paprocką. Po przejechaniu wiaduktem nad S8 i za miejscowością Marżynek skręt w lewo w Pod Borem, następnie droga skręci w prawo i po kilkuset metrach ponowny skręt w prawo, a następnie w lewo w kierunku Ptaszkowic, gdzie skręt w lewo i w najbliższą w prawo. Jedziemy przez Branicę do Rembieszowa, gdzie skręt w prawo. W Pstrokoniach w prawo na Zapolice, gdzie w lewo i przez Strońsko do Belenia. W Beleniu w prawo do Zmyślonej, gdzie skręt w lewo i pod S8. Jadąc dalej prosto ulicą Widawską skręcamy w prawo w Zduńską. Na końcu Zduńskiej ulica Paprocka. W tym miejscu koniec rundy. Skręt w lewo w Paprocką to jazda na metę przy Dolnej. Skręt w prawo w Paprocką to ponowny wjazd na rundę.

– Po wyścigu w Grójcu przenosimy się na ziemię łódzką. Po raz pierwszy zorganizujemy zawody w Zduńskiej Woli, w której od wielu lat pielęgnowane są kolarskie tradycje. Etap ŻTC BIKE RACE to reaktywacja wyścigów GATTA PRESTIGE RACE organizowanych w Zduńskiej Woli kilka  lat wcześniej. Dzięki wsparciu ze strony miejscowych Klubów Kolarskich mogliśmy reaktywować tę bardzo udaną imprezę. Zapowiadająca się poprawa pogody oraz ciekawa i sprawdzona trasa, gwarantuje rywalizacje na znakomitym sportowym poziomie. Do zobaczenia w Zduńskiej Woli! – mówi dyrektor cyklu ŻTC BIKE RACE, Wojciech Pawelec.

Zawody odbędą się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zduńska Wola.

Organizatorem ŻTC BIKE RACE 2024 jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl