​Polanica-Zdrój i Bike Maraton 2023

Druga edycja cyklu Bike Maraton 2023 odbyła się w ubiegłą sobotę w Polanicy-Zdroju. Po słonecznej inauguracji w Miękini, początek maja zapowiadał się chłodno i deszczowo, studząc trochę ogólnonarodowe wypoczynkowe plany związane z długim majowym weekendem. 

Dla zawodników zmierzających do Polanicy pogoda na pewno była istotna, ale przygotowani byli na wszystko i najważniejszy był sam start w zawodach. Aura w Polanicy idealna nie była, ale daleko jej też do ciężkich i ekstremalnych warunków, które już w historii Bike Maratonu parę razy się zdarzyły. 

Trudną trasę  dystansu MEGA w Polanicy-Zdroju najszybciej pokonał Filip Helta (KTM SGR MTB Team), wygrywając też klasyfikację PRO M. Drugi w  niej był Mariusz Kozak (7R Rowmix Team PB 72D), a trzeci Piotr Kobus. W klasyfikacji open majszybszy był oczywiście Helta, ale zdecydowanie wtargnął tu również Leszek Jaśkiewicz z Polanicy-Zdroju i walkę o zwycięstwo przegrał minimalnie, zajmując drugie miejsce. Trzeci open był Mateusz Maleszka ( 7R Rowmix Team PB 72D). Trzy najlepsze zawodniczki dystansu MEGA w Polanicy to Michalina Ziółkowska (Velobank HBA Team), Aleksandra Andrzejewska (CST Orbea MTB Team) i Anna Sadowska.

Na dystansie CLASSIC najlepszy był Piotr Berdzik (Immotion Specialized Skoda Gall – ICM Team), przed Miłoszem Łojką (Wishbike Sklep i Serwis Rowerowy Wrocław) i Szymonem Stolarczykiem (Klub Kolarstwa Wałbrzych). Anna Banasiak z Obornickiego Klubu Rowerowego była pierwsza wśród kobiet, wyprzedzając Martynę Wiśniewską (Zarębski Team) i Karolinę Fiołek (Ski&Bike House Team). Metę dystansu FUN  jako pierwszy przekroczył Przemysław Szczucki (Team Optyk Okular – Alchimowicz Bike), a najszybszą zawodniczką na tym dystansie była Urszula Pusz (Biciclista Racing Team).

Klasyfikację drużynową młodzieżową wygrała drużyna WKK Wieruszów Wiśniewski MTB Team przed teamem Arkadia MTB Racing i Mitutoyo AZS Wratislavia. Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej open przypadło teamowi 7R Rowmix, podobnie jak w klasyfikacji drużynowej sportowej i muszkieterów. Najlepsza kolarska rodzina Bike Maratonu w Polanicy to team państwa Bubnowskich.

Pełne wyniki BM Polanica-Zdrój: https://bikemaraton.com.pl/polanica-zdroj/wyniki/

Kolejny Bike Maraton już 21 maja w Jeleniej Górze.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl