Małopolska MTB Tour zaprasza do Krzeszowic

Niezapomniany weekend dla miłośników rowerowych emocji, zabawy i rodzin czeka już 20 i 21 maja w Trzebini, odbędzie się tam Małopolska MTB Tour.

W programie przewidziane są rozmaite atrakcje i zawody na rowerkach dla dzieci i młodzieży, maraton kolarski MTB, konkursy i zabawy w miasteczku plenerowym, a w sobotę o godzinie 17.30 koncert zespołu ENEJ.

Będą to dwa piękne dni, wypełnione wrażeniami oraz aktywnością na świeżym powietrzu.  Każdy znajdzie tu coś dla siebie, sportowego ducha rywalizacji, gry, zabawy, konkursy dla młodszych i starszych. Ciekawie i intrygująco brzmi zapowiedź toru samochodowego zasilanego siłą mięśni rowerzystów !

W sobotę swoje umiejętności będą mieli okazję zaprezentować najmłodsi podczas KIDS RACE. Dystans jak i trudność trasy zostanie dopasowana do umiejętności i możliwości małych rowerzystów.

W niedzielę żelazną łydkę sprawdzą kolarze zmagający się w maratonie MTB. Trasa przebiega na trzech dystansach zarówno dla zaawansowanych kolarzy, jak i tych którzy chcą się dobrze bawić, spróbować swoich sił w pierwszym starcie lub planują rodzinną przejażdżkę.

Dystanse do wyboru

GIGA - 66km/1131m przewyższania 

MEGA - 46km/745m przewyższenia 

FAMILY - 21km/340m przewyższenia

Dla bardziej wprawionych w boju kolarzy, można od razu zauważyć po liczbach że nie są to niesamowicie ciężkie trasy, ponieważ mają one na celu zachęcić do rowerowej zajawki, a nie zniechęcić ;)

W pakiecie startowym zapewniona jest oznakowana i zabezpieczona trasa, koszulki, pamiątkowe medale oraz wiele innych niespodzianek !

Małopolska dba o dobrą infrastrukturę rowerową ale też sportowe emocje. Tego typu wydarzenia to doskonała okazja by poznać piękno tras i szlaków rowerowych oraz odkryć swój rejon na nowo w gronie rodziny i przyjaciół. 

W obu przypadkach wymagana jest wcześniejsza rejestracja zawodnika, link do zapisów najdziemy tutaj. Natomiast wstęp do miasteczka festiwalowego jak i na koncert Enej jest wolny od opłat :)

Zapraszają Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Iwona Gibas, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie organizatora -> https://malopolskamtb.pl/


o autorze

Magda Horabik

Amatorka z ambicjami, za sobą ma już szosę, MTB, a teraz próbuje odkryć trochę świata enduro. Na codzień studiuje i trenuje. W wolnym czasie lubi poszwędać się po świecie, czytać kryminały i zakręcić przy sportowych wydarzeniach.

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl