Druga odsłona ŻTC BIKE RACE 2023 za nami

Za nami drugi etap zmagań kolarskiego cyklu ŻTC BIKE RACE 2023. Na starcie rywalizacji w Grójcu stanęło niemal 200 zawodników.

Zawodnicy rywalizowali na trasie poprowadzonej na 18 kilometrowej rundzie drogami technicznymi wzdłuż trasy S7. Start ostry i meta w miejscowości Skurów, a nawrót w miejscowości Józefów. Najmłodsze kategorie miały do przejechania 88,5 km, zaś najstarsze 34,5 km. – Runda w Grójcu jest dość trudna technicznie, dodatkowo wiejący wiatr nie ułatwia jazdy, a tego w niedzielę nie brakowało – przyznaje Wojciech Pawelec, dyrektor cyklu ŻTC BIKE RACE.

W kategoriach jadących najdłuższy dystans, a zatem M20 triumfował Mikołaj Gutek z Lublina, reprezentujący MAYDAY TEAM, w M30 zwyciężył Jarosław Górecki z Warszawy (PRO4FUN), zaś w kategorii RED (zawodników starszych, jadących pełny dystans) – Sylwester Matusiak z Radzymina (Michelin Team). Wśród pań najszybsza była Magdalena Kizerwetter-Świda (JB Rowery).

Podczas kolarskiej rywalizacji zaplanowano także zmagania dla dzieci, które zmierzyły się w wyścigu Slow Cycling, czyli kto wolniej? Wspólną zabawę umiliła również animacja sportowa przeprowadzona przez firmę KUKIEŁKA. Swoje stoisko i dodatkowe atrakcje zapewniła też Komenda Powiatowa Policji.

– Emocjonująca rywalizacja w Grójcu za nami. Dobra frekwencja, mimo kapryśnej pogody i w wielu grupach zacięte zmagania do samej „kreski”, tak w skrócie można podsumować drugi etap cyklu. To jednak już historia. 21 maja zapraszamy do Garwolina na trzecią odsłonę cyklu – kończy Wojciech Pawelec.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl