​International MTB marathon Malevil Cup 2023 zaczyna się już za mniej niż trzy miesiące

Jeden z najbardziej prestiżowych maratonów MTB w Czechach - Malevil Cup - już wkrótce.

Zawody dla kolarzy na wszystkich poziomach zaawansowania odbędą się na północy Czech w Górach Łużyckich 17 czerwca. Po raz kolejny przygotowane zostaną atrakcyjne trasy na czterech dystansach wyścigowych 30, 50, 70 i 100 km a także przyjemny rodzinny rajd rowerowy, który przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy nie mają ambicji wyścigowych i chcą cieszyć się pięknym dniem podczas jazdy na dwóch kółkach. Trasy Malevil Cup będą w tym roku nieco zmienione. Kluczowe punkty tras zostaną jednak zachowane. Starannie dobrane leśne drogi i ścieżki poprowadzą Państwa przez najciekawsze miejsca okolicznych lasów i wzgórz - graniczny trail do jeziora Kristýna w Hrádku nad Nisou, emocjonujące trasy po niemieckiej i czeskiej stronie, wjazd na Hvozd czy piękne panoramy wokół najwyższego szczytu Gór Łużyckich - góry Luż. Zadowoleni będą przede wszystkim rowerzyści-hobbyści.

Także w tym roku Malevil jest wpisany do kalendarza Światowej Federacji Rowerowej UCI i to nawet jako C1! Co oznacza, że na starcie mogą się pojawić także ciekawi czescy i zagraniczni zawodnicy, z którymi będzie można porywalizować. W przeszłości byli to przykładowo Jaroslav Kulhavý, Andreas Seewald, Alban Lakata, Fabian Rabensteiner, Krzysztof Łukasik czy Maja Włoszczowska.

Na ten moment są już zarejestrowani zawodnicy z osiem krajów europejskich.

Doświadczanie wspólnych wrazeń i duch drużyny, to wyścig par, którego popularność i prestiż wciąż rośnie. Na Malevilu ta kategoria ma już swoją tradycję.

Na zwycięzców czekają łącznie 32 komplety szklanych medali z huty szkła AJETO w Lindavie. To właśnie tutaj powstają trofea dla zwycięzców Tour de France.

Góry Łużyckie i maraton Malevil Cup to widoki krajobrazowe, skalne miasta, wieże widokowe i zamki a także miła atmosfera, połączona na przykład ze szklanką czeskiego piwa.  

Na pewno już wielu z Was słyszało o serii MarathonMAN Europe lub brało w niej udział.

Pięć najlepszych imprez w Niemczech, Włoszech, Austrii i Czechach ponownie w 2023 roku tworzy popularną międzynarodową inicjatywę zrzeszającą maratony MTB. Oprócz Malevil Cup i Král Šumavy, seria obejmuje również austriacki Salzkammergut Trophy, niemiecki Erzgebirgs-Bike-Marathon i finałowy Kronplatz King we Włoszech. Większość zawodów ma za sobą ponad 20 edycji i jest nieodzownym elementem kalendarza wielu kolarzy. We wszystkich pięciu maratonach co roku bierze udział ponad 8000 zawodników.

 27. 5. 2023 Author Král Šumavy

 17. 6. 2023 Malevil Cup

 15. 7. 2023 Salzkammergut Trophy

   6. 8. 2023 Erzgebirgs-Bike-Marathon

   2. 9. 2023 Kronplatz King

Więcej informacji na MME: ww.marathon-man.eu

Czy wiesz już, co będziesz robił w weekend 17 i 18 czerwca 2023 roku? Na pewno nie powinniście przegapić Malevil Cup.

Rejestracja na zawody znajduje się na stronie www.malevilcup.cz

Najbardziej aktualne informacje można śledzić także na Facebook i Instagram


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl