Technologia grafenu, nowa "nić" kolekcji tekstylnych EKOÏ

EKOÏ wprowadza technologię grafenu, znaną ze szczególnie wysokiej przewodności cieplnej, do swoich nowych kolekcji tekstyliów. W koszulkach EKOÏ Graphene Design i Kamo zastosowano to "inteligentne" włókno, które jest w stanie równomiernie rozpraszać ciepło ciała na dużej powierzchni tkaniny. Poziome nici grafenowe biegnące z przodu i z tyłu koszulki umożliwiają termoregulację, ułatwiając wysiłki wytrzymałościowe. Nowa gama koszulek EKOÏ Graphene reguluje wzrost temperatury ciała i umożliwia zwiększenie wydajności, szczycąc się futurystycznym i eleganckim wyglądem.


Naukowa gwarancja centrum eksperckiego HumanFab

W ramach partnerstwa z laboratorium HumanFab, EKOÏ przeprowadził kilkumiesięczne badanie z grupą doświadczonych kolarzy, aby naukowo sprawdzić właściwości techniczne swoich grafenowych koszulek.

W okresie serii badań, podczas aktywności, w gorącym środowisku termicznym (30°C ) wykazano, że:

- zastosowanie koszulki GRAPHENE generuje obniżenie temperatury powierzchni tkaniny o -2,6°C,

- na podstawie opinii sensorycznych i w porównaniu z konwencjonalną koszulką, koszulka grafenowa oferuje 32% lepszą dystrybucję ciepła.

Kolekcja EKOÏ Graphene

Pod względem wyglądu geometryczny nadruk z serii GRAPHENE DESIGN jest wizualnym wyrazem fizycznej struktury grafenu, czyli warstwy pojedynczych atomów węgla tworzących heksagonalną siatkę. Geometryczne DNA materiału jako motyw to estetyczny wybór naszych grafików.

Koszulka z krótkim rękawem EKOÏ GRAPHENE Design

Dostępne kolory: biały, czerwony, khaki, czarny

Cena: 686,97 zł

Kolekcja EKOÏ Graphene Kamo

Graficznie kolekcja KAMO gra kartą paramilitarnego stylu przywołującego (zabawne) konfrontacje na polu paintballowym. Projekt inspirowany jest również fizyczną reprezentacją materiału, jakim jest grafen - warstwa pojedynczych atomów węgla ułożonych w sześciokątny wzór przypominający plaster miodu.

Koszulka EKOÏ GRAPHENE Kamo

Dostępne kolory: czerwony, biały, niebieski, khaki, różowy, żółty

Cena: 412,18 zł

Dla uzupełnienia stroju:

Spodenki EKOÏ 3D GEL PERF HEXA

Nowa generacja spodenek na szelkach EKOÏ PERF HEXA 3D GEL doskonale ilustruje wszystkie zmiany, które pojawiły się w spodenkach noszonych przez nasze zawodowe grupy kolarskie. Przeznaczone głównie dla osób często trenujących lub zawodników, którzy mogą jeździć do 6 godzin dziennie, te spodenki kolarskie oferują dużą przewagę techniczną dzięki geometrycznej specyfice ich struktury, ponieważ wspierają aerodynamikę. Przepływ powietrza podąża ścieżką wyznaczoną przez sześciokątne komórki, optymalizując penetrację powietrza.

Dzięki nowej technice, zrezygnowaliśmy z transferów czy nadruków naszych logotypów. Są one teraz wygrawerowane na tkaninie. Zapewnia to zarówno większą dyskrecję wizualną, jak i mniejsze zużycie w miarę upływu czasu.

- 5 głównych cech: oddychalność, delikatność, elastyczność, wytrzymałość i nieprzezroczystość. - Teksturowany sześciokątny wzór: estetyczny i aerodynamiczny.

- Wkładka EKOÏ 3D GEL: 3 gęstości żelu i 3 szerokości wkładek dostosowane do Twojej wagi.

Dostępne kolory: czarny, granat, czerwony, biały, żółty, khaki, szary

Cena: 792,66 zł


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl